utorok , 26 mája 2020
Tenisový Svet / Zo zákulisia / Pridal sa aj Nadal. Boj s koronavírusom podporil veľkou výzvou
Foto: TASR

Pridal sa aj Nadal. Boj s koronavírusom podporil veľkou výzvou

Po Rogerovi Federerovi a Novakovi Djokovičovi sa finačnou podporou v boji proti koronavírusu rozhodol pomôcť aj Rafael Nadal. Práve jeho krajina, Španielsko, je jednou zo svetovo najviac zasiahnutých.

„V tejto situácii, ktorá je pre všetkých nová, premýšľal som a prišiel som k záveru. Španielski ľudia nás športovcov nikdy nesklamali. Vždy pri nás boli. Či v ťažkých alebo veselých momentoch,“ povedal Nadal a citoval ho portál tennisworldusa.org.

Vyjadril sa, že teda nadišiel čas, aby športovci pomohli ľuďom, ktorí to teraz veľmi potrebujú.

S kamarátom basketbalistom Pauom Gasolom tak prišli s plánom pomoci. „Spolu sme prišli k rozhodnutiu spustiť túto iniciatívu. Veríme, že tá spojí všetkých španielskych športovcov a ukáže sa ako príklad jednoty. Pripájame sa k projektu Červeného kríža,“ povedala svetová dvojka.

Nadal vysvetlil, že cieľom tejto iniciatívy Červeného kríža je získať peniaze na zdravotnícke pomôcky, zlepšiť infraštruktúru nemocníc, pomôcť najviac zasiahnutým rodinám a mnoho ďalšieho.

Cieľom projektu je vyzbierať 11 miliónov eur na pomoc takmer 1,5 miliónu ľudí.

„Veríme, že všetci španielski športovci sa zapoja do iniciatívy a dosiahneme náš cieľ. Ja a Pau sme už prispeli. Spoliehame sa na vás, lebo veríme, že toto bude naše najlepšie víťazstvo,“ povedal tiež Nadal.O nás Jana Sedláková

Môže Vás zaujímať

Djokovič potešil všetkých fanúšikov: Mám dobré správy

BELEHRAD – Nemecký tenista Alexander Zverev sa zúčastní na turnajovej tour po Balkáne, ktorú organizuje …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

4 × 4 =