Home Správy Premožitelia Poláška s Dodigom vo finále senzáciu nedokončili, podľahli favoritom

Ram a Salisbury

MELBOURNE – Víťazmi mužskej štvorhry na grandslamovom Australian Open sa stal americko-britský pár Rajeev Ram a Joe Salisbury, keď vo finále zdolali domáce voľné karty Maxa Purcella a Lukeho Savilleho 6:4, 6:2.

Šance na riterne dostávali v prvom sete iba Ram a Salisbury. Na 4:3 aj prelomili servis súperov. Neskôr mali možnosti na príjme uzavrieť dejstvo na 6:3, ale Austrálčania oba brejkbaly odvrátili. Na podaní však už žiadnu drámu favoritili nepripustili a premenili prvý setbal.

V druhom sete si Ram a Salisbury pohodlne vypracovali náskok 5:1. Potom ešte Austrálčania po svojom podaní upravili na 2:5, ale favoritili šli servovať na výhru. Zvládli to bez komplikácií a premenili hneď prvý mečbal.