Home Najdôležitejšie Premiérové grandslamové víťazstvo Peersa s Poláškom: Kvalitný britský pár zdolali bez straty setu

Filip Polášek, John Peers

NEW YORK – Slovenský tenista Filip Polášek sa spoločne s Austrálčanom Johnom Peersom prebojovali do 2. kola štvorhry na grandslamovom turnaji US Open. V úvodnom kole v New Yorku ako nasadené osmičky zdolali britskú dvojicu Luke Bambridge, Ken Skupski za 66 minút 6:3, 6:3. Polášek s Peersom tak dosiahli prvé spoločné víťazstvo na grandslamovom podujatí.

Austrálsko-slovenská dvojica od úvodu výborne servovala a nepúšťala svojich súperov k žiadnym brejkbalovým príležitostiam. Počas celého prvého setu stratili turnajové osmičky len 2 loptičky po podaní a o osude úvodného dejstva rozhodli brejkom v štvrtej hre. Po 33 minútach viedli 1:0.

Druhá sada mala veľmi podobný priebeh. Poláškovi s Peersom sa počas celého zápasu darilo famózne na servise, keď nemuseli odvracať žiaden brejkbal. Od stavu 3:3 Briti prehrali tri hry v rade a novozložený pár zaslúžene postúpil do druhého kola.

V boji o osemfinále nastúpia turnajové osmičky proti víťazom duelu medzi Marach/Oswald – Erlich/Harris.

muži – štvorhra – 1. kolo:
Filip POLÁŠEK, John Peers (SR/Austr.-8) – Luke Bambridge, Ken Skupski (V. Brit.) 6:3, 6:3

Zdroj: TASR, ts