Home Správy Prekliatie Görgesovej – vo Washingtone triumfovala Makarovová

Prekliatie Görgesovej – vo Washingtone triumfovala Makarovová

WASHINGTON – Siedma nasadená Ruska Jekaterina Makarovová ovládla turnaj WTA International vo Washingtone (226 750 USD, tvrdý povrch vonku). Vo finále si poradila s nemeckou štvorkou žrebu Juliou Görgesovou po setoch 3:6, 7:6(2), 6:0.

Úvod zápasu patril nemeckej tenistke. Rýchlo odskočila do vedenia 3:0 a náskok si už v rámci prvého setu nenechala vziať. Za stavu 5:3 premenila síce až šiesty setbal, no hrozbe straty podania nečelila.

Druhé dejstvo malo dlho rovnaký priebeh v obrátenom garde. Náskok 3:0, 4:1 i 5:2 mala k dispozícii Ruska. Jej súperka však odpovedala šnúrou 4 gemov a za stavu 6:5 išla servovať na víťazstvo. Neuspela. Za kratší koniec ťahala aj v tajbrejku a psychicky zlomená si v rozhodujúcom sete odniesla „kanára“.

• Makarovová vyhrala po svojom 1. podaní až 77 percent výmen
  • Görgesová zahrala 7 es
  • prehrala 6. finále za sebou

Obe hráčky bojovali v noci o svoj tretí singlový titul na okruhu WTA. Dočkala sa ho Ruska. Jej nemecká protivníčka ťahá naopak neuveriteľnú 6-zápasovú šnúru finálových prehier. Posledný titul získala v apríli 2011 v Stuttgarte. Tento rok hrala neúspešné finále aj na Malorke a v Bukurešti.