Novak Djokovič
Novak Djokovič (Foto: TASR/AP - Seth Wenig)

Prečo fanúšikovia majú z Veľkej trojky najmenej radi Djokoviča? Toni Nadal má jasnú odpoveď

MALLORCA – Toni Nadal prehovoril o dôvode, pre ktorý majú fanúšikovia spomedzi Veľkej trojky najmenej v láske Srba Novaka Djokoviča.


Toni Nadal pomohol synovcovi Rafaelovi k obrovským úspechom v tenisovej kariére. Aktuálne spolupracuje s kanadským talentom Felixom Auger-Aliassimom. Venuje sa tiež práci pre akadémiu Rafu na Mallorce.

Toni Nadal sa v rozhovore pre We Love Tennis vyjadril k tomu, prečo fanúšikovia majú v najmenšej obľube Novaka Djokoviča v porovnaní s Rogerom Federerom a Rafaelom Nadalom.Djokoviča zradilo vlastné ego, tvrdí Toni Nadal

„Novak začal na Tour vynikať, keď už medzi Rogerom a Rafom existovala veľmi citeľná rivalita. Federer a Nadal sú dva protikladné štýly, dve rôzne vývojové trajektórie,“ hovoril Toni Nadal.

„Táto rivalita dráždila a privádzala do šialenstva fanúšikov, ktorí boli veľmi nadšení. Preto bolo v tej dobe pre Djokoviča ťažké nájsť si svoje miesto,“ analyzoval Rafov strýko.

„Tiež si myslím, že Novakovo ego ho neskôr zradilo. V prvom rade, na kurte mal správanie nezlučiteľné s tým, ktoré by mala predvádzať svetová jednotka,“ dodal Toni Nadal.

Novak Djokovič bol vlani na US Open diskvalifikovaný v osemfinálovom súboji s Pablom Carrenom-Bustom po tom, čo v hneve trafil čiarovú rozhodkyňu. Podobných situácií má na konte už niekoľko.

Zdroj: ts

About Jaroslav Šípkar

Check Also

Michail Kukuškin

VIDEO 33-ročný Kukuškin odvrátil štyri mečbaly a poslal Kazachstan do vedenia: Spasí Srbov Djokovič?

MADRID – Tenisti Kazachstanu vedú vo štvrťfinálovom súboji finálového turnaja Davisovho pohára nad Srbskom 1:0. …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

five × 2 =