tenisová raketa
Ilustračné foto (Foto: TASR/AP - Natacha Pisarenko)

Pôvodný plán nenaplnia: Koronavírus ovplyvní aj prestížny turnaj ATP Masters 1000 v Paríži

PARÍŽ – Tenisový turnaj ATP Masters 1000 v Paríži odohrajú na budúci týždeň bez prítomnosti divákov. Informoval o tom denník Le Parisien.


Opatrenie vychádza z rozhodnutia o celoštátnej karanténe, ktorú francúzsky prezident Emannuel Macron oznámil v stredu večer. Tzv. lockdown, ktorý má zvrátiť nepriaznivú epidemiologickú situáciu, sa vo Francúzsku začne od štvrtkovej polnoci a potrvá minimálne do 1. decembra.

Diváci sa napokon na tribúny nedostanú

Podľa pôvodného plánu malo byť na parížskom turnaji povolených maximálne 1000 divákov s výnimkou večerných duelov, keď platí zákaz vychádzania. „V súlade s novými nariadeniami a zodpovednosťou, ktorú si vyžaduje situácia v krajine, zorganizujeme turnaj vo formáte bez diváckej účasti,“ vysvetlila v stanovisku Francúzska tenisová federácia.S Nadalom ale bez obhajcu Djokoviča

V Paríži si zahrá aj víťaz Roland Garros Rafael Nadal, naopak Srb Novak Djokovič ohlásil, že sa na parížskom podujatí nezúčastní.

Lockdown vo Francúzsku, ktorý prináša obmedzenie pohybu i uzavretie prevádzok, nepatriacich medzi nevyhnutnú ekonomickú infraštruktúru, sa dotkol aj športu. Povolené sú len profesionálne ligy, aj tie však bez účasti divákov.

Zdroj: TASR

About Majo Malinovský

Check Also

Roger Federer

Federer bol obvinený z ovplyvňovania rebríčku: Protekcia, tvrdí Hordorff

BERLÍN – Viceprezident Nemeckej tenisovej federácie Dirk Hordorff v podcaste s názvom „Quiet, please“ obvinil …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

2 − one =