Novak Djokovič
Novak Djokovič (Foto: TASR/AP)

Povedal mi, že končí: Djokovičova žena o ťažkom momente Noleho kariéry a veľkom návrate

BELEHRAD – Aktuálna srbská svetová jednotka Novak Djokovič to počas famóznej kariéry nemal vôbec ružové. Po niekoľkých prehrách v roku 2018 sa Nole rozhodol zavesiť raketu na klinec. Teraz si jeho manželka Jelena zaspomínala na toto náročné obdobie a tiež spôsob, ktorým sa jej milovaný muž opäť vrátil na výslnie.


Operácia problémového lakťa to nevyriešila

V roku 2018 sa Djokovič podrobil operácii lakťa, ktorého zranenie ho limitovalo už dlhé dva roky a v predchádzajúcom roku si musel kvôli zraneniu na pol roka od tenisu oddýchnuť. Ale na začiatku roka stále bojoval s bolesťami a tak sa rozhodol podniknúť radikálne kroky k liečeniu zranenia. Stalo sa tak po senzačnej osemfinálovej prehre na Australian Open, keď Nole nestačil na Hyeona Chunga.

Po operácii a miernom zotavení sa srbský šampión okamžite vrátil na okruh ATP, ale okamžité konce na amerických podujatiach v Indian Wells a na Miami zrazili Srba totálne na kolená. Frustrovaný Djokovič sa rozhodol skončiť s tenisom a oznámiť svoje rozhodnutie rodine.Frustrovaný Nole rodine ohlásil koniec kariéry

Na ťažké momenty si v rozhovore v „In Depth with Graham Bensinger“ zaspomínala jeho manželka Jelena, ktorý na takmer 10 dní ohlásil koniec kariéry: „Povedal mi, že končí. Prehral v Miami, bola to hrozná prehra a potom nás všetkých zhromaždil a povedal: „Vážení, som hotový“ a ja som sa ho spýtala: „Čože?“ a on odpovedal „Áno!“

„Potom povedal Eduardo, môžeš hovoriť s mojimi sponzormi. Chcem si to s nimi vyjasniť. Neviem, či končím na šesť mesiacov, rok alebo naveky. Len im povedz, či majú chuť zostať pri tom. Ak nie, som šťastný. Chcem sa len uistiť, že všetci sú s tým OK,“ dopĺňa Jelena.

Novak Djokovič a jeho manželka Jelena
Novak Djokovič a jeho manželka Jelena (Foto: TASR/AP – Darko Vojinovic)

So synom nalákali Djokera späť k tenisu

Následne Noleho manželka pripomenula, že v časoch keď s deťmi chodili na dovolenky si so synčekom Stefanom zahrala tenis a práve to využila na to, aby Novaka nalákala k návratu na kurty. Jelena uviedla, že Djokovič si všimol ako so Stefanom hrajú na kurte a následne sám požiadal o raketu. Jelena ho dráždila tým, že on už dvorce opustil a prestal s tenisom a teraz je ich čas, ale synček neváhal a srbskému šampiónovi podal niekoľko loptičiek.„Zobral niekoľko loptičiek a začal podávať a vyzeral, že sa cíti fajn. Potom sme trochu začali hrať. Následne prišiel každý jeden deň aby si so mnou a deťmi mohol zahrať,“ dodáva manželka 17-násobného grandslamového šampióna. „Posledný deň si zobral topánky a prišiel riadne oblečený. Povedal, že zavolá Mariánovi a požiada ho, aby sa vrátil a bol opäť jeho trénerom. Myslím, že to bolo presne desať dní, čo mal pocit, že už s tenisom skončil. Ale bol to ten rok kedy podstúpil operáciu, uponáhľal to s návratom a výsledky sa nedostavili,“ uzavrela spomienky na náročné obdobie famóznej kariéry srbského fenoména.

Jelena a Novak Djokovičovci (Foto: TASR/AP – Claude Paris)Ten sa definitívne dostal do famóznej formy na trávnatom povrchu, keď po prehratom finále v Queen´s Clube s Čiličom ovládol prestížny Wimbledon a odvtedy vyhral až 5 zo 7 nasledujúcich grandslamov. Na tohtoročnom Melbourne slávil už 17. grandslamový titul a zdá sa, že rekordný zápis Federera (20) je vo veľkom ohrození. Novak až do prerušenia sezóny neprehral v tomto roku ani jediný súťažný zápas a po návrate na kurty dúfa v pokračovanie famóznej víťaznej série.

Zdroj: ts

About Majo Malinovský

Check Also

Budúca svetová jednotka? Sinner má všetky predpoklady, tvrdí Djokovič

VIEDEŇ – Srbský tenista Novak Djokovič vidí ako možnú náhradu svojej osoby na poste svetovej …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

twenty + five =