utorok , 22 septembra 2020
Tenisový Svet / Najdôležitejšie / Potvrdené – Djokovič bude spolupracovať so Štěpánkom
Foto: TASR

Potvrdené – Djokovič bude spolupracovať so Štěpánkom

PRAHA – To, o čom sa v posledných dňoch intenzívne špekulovalo, je hotová vec. Srb Novak Djokovič bude mať v roku 2018 vo svojom trénerskom tíme Čecha Radka Štěpánka.

O priateľstve Radka Štěpánka s Novakom Djokovičom sa vie už dávno. Ako informoval portál idnes.cz, obaja sa dohodli a českého šoumena čaká prvý trénerský angažmán. Práve spoločný pohľad na tenis ako veľkú šou pre ľudí je jedným zo spoločných znakov tejto dvojice. Vlani v Melbourne spolu často trénovali a vo voľnom čase navštívili v kine film Revenant.

„Bolo tam veľa krvi a mäsa. Pre Novaka to nebolo ideálne, pretože je vegetarián,“ žartoval vtedy český tenisový bojovník. V tíme bývalej svetovej jednotky zostáva aj Američan Andre Agassi, keďže má však rodinu, bude Srba sprevádzať iba na Grand Slamoch. Na ostatných turnajoch by mal na belehradského rodáka dohliadať Štěpánek.

Komentár Tenisového sveta:

Či bude Radek pri svojom prvom trénerskom angažmáne úspešný, závisí vo výraznej miere od samotného hráča. Djokovič musí nájsť po neúspešnej sezóne motiváciu tvrdo na sebe pracovať. Polemiky o tom, či má Čech srbskému fenoménovi čo dať, sú na mieste. Prikláňam sa k tomu, že áno. „Noleho“ slabinou bola vždy hra na sieti, ktorú mal Štépánek zvládnutú takmer dokonale. Okrem toho je to veľký stratég, ktorý vedel vďaka tomu potrápiť aj najlepších. Ak k tomu pridáme fungujúcu chémiu, môže vzniknúť podobne zázračne úspešná kooperácia ako v prípade dvojice Federer – Ljubičič.

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Tenisové tipy (22.9): Vo forme hrajúci Karatsev, Monfils či český megatalent

BRATISLAVA- Aj dnešný deň tu máme pre vás tipérske odporúčania. Dnes sme si pripravili zaujímavý …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

four × 4 =