Foto: TASR

Posledný kat hviezd Becker ukončil kariéru

LONDÝN – Nemecký tenista Benjamin Becker oznámil po neúspešnej kvalifikácii grandslamového Wimbledonu ukončenie aktívnej kariéry.

Čerstvo 36-ročný rodák z Merzigu sa v poslednom roku trápil, keď ani raz neprešiel do 2. kola turnaja hlavného okruhu a v rebríčku sa prepadol do tretej stovky. Na obľúbenom Wimbledone prehral v 2. kole kvalifikácie po setoch 6:3, 6:7(3), 4:6 s Iľjom Marčenkom z Ukrajiny.

Úspechy Benjamina Beckera

Do sveta veľkého tenisu vletel Benjamin až v roku 2006. Za 12 mesiacov ukrojil v rebríčku vyše 400 miest a stal sa stabilným členom top 100. V Hertogenboschi získal v sezóne 2009 svoj jediný titul z okruhu ATP. V októbri 2014 sa vyšplhal v renkingu na 35. pozíciu. Jeho grandslamovým maximom zostalo napriek tomu 4. kolo US Open zo spomínaného roku 2006.

Posledný kat hviezd

Do histórie sa Becker zapísal aj ako posledný kat hviezd. Bol to práve on, kto zdolal v 3. kole US Open 2006 legendárneho Američana Andreho Agassiho 7:5, 6:7(4), 6:4, 7:5 a poslal ho do tenisového dôchodku. Rovnako ťažké srdce ako Američania naňho mali o 4 roky neskôr aj Španieli. V máji 2010 totiž deklasoval v Madride pri rozlúčke s kariérou Carlosa Moyu 6:0, 6:2.

About Michal Pokrivka

Check Also

Viktória Kužmová

Bartyová naďalej kraľuje ženskému tenisu, Kužmová a Schmiedlová udržali svoje pozície

LONDÝN – V prvej desiatke ženského svetového tenisového rebríčka WTA nenastali žiadne zmeny. Na čele …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

1 × two =