Home Najdôležitejšie Polášek s Peersom zabojujú v Sydney o titul: Domáci pár zdolali bez straty setu!

John Peers, Filip Polášek

SYDNEY – Slovenský tenista Filip Polášek postúpil po boku Austrálčana Peersa na turnaji v Sydney už do finále. V dnešnom semifinále vyradili austrálsku dvojicu Popyrin/Reid po setoch 7:6(2), 6:3.

Od úvodu zápasu dominoval na oboch stranách kurtu predovšetkým servis. Počas celého setu boli diváci svedkami jediného brejkbalu, ktorý austrálsko-slovenský pár nevyužil a tak o osude úvodného dejstva rozhodovala až skrátená hra. V nej Polášek s Peersom naďalej výborne podávali a po zisku dvoch “mini” brejkov sa po 40 minútach ujali vedenia v stretnutí.

Austrálčania vstúpili do druhej sady odovzdaným dojmom, keď od stavu 1:0 prehrali štyri hry v rade. Popyrin s Reidom ešte znížili na 3:4, ale nasledujúce dva gemy patrili favorizovanému páru, ktorý postúpil do finále.

Polášek s Peersom v boji o titul narazia na víťazov zápasu medzi Krawietz/Mies vs Bolelli/Fognini.