Home Najdôležitejšie Polášek s Peersom postúpili v Paríži už do semifinále: Druhý set trval len 14 minút

John Peers, Filip Polášek

PARÍŽ – Slovenský tenista Filip Polášek s Austrálčanom Johnom Peersom sa prebojovali už do semifinále štvorhry na turnaji ATP Masters 1000 v Paríži. Šiesty nasadený pár viedol vo štvrťfinále nad Sanderom Gillem a Joranom Vliegenom 7:5, 3:0, keď Belgičania zápas skrečovali.

Polášek s Peersom nezačali podľa predstáv, keď už v treťom geme prišli o servis, ale po brejku v ôsmej hre bolo vyrovnané. Belgičania ešte vyrovnávali na 5:5, ale nasledujúce dva gemy patrili favorizovanému páru, ktorý sa ujal vedenia v zápase.

Druhý set trval len 14 minút

Druhé dejstvo trvalo len necelých 15 minút, keď po troch prehratých gemoch belgická dvojica zápas skrečovala a Polášek s Peersom tak postúpili do semifinále.

V boji o finále narazí šiesty nasadený pár na francúzsku dvojicu Herbert/Mahut, ktorí prešli cez ďalších Francúzov Bonzi/Rinderknech.

Zdroj: TASR, ts