Home Najdôležitejšie Polášek s Peersom opäť v trojsetovej bitke úspešní: Po vyradení domáceho páru postúpili už do semifinále!

Filip Polášek, John Peers

SAN DIEGO – Slovenský tenista Filip Polášek postúpil na turnaji v San Diegu s austrálskym parťákom Peersom už do semifinále. Vo večernom zápase zdolal tretí nasadený pár americké duo Fritz/Paul po setoch 6:4, 6:7(6), 10-7.

Turnajové trojky mali opäť dobrý vstup do zápasu, keď už v treťom geme brejkli Američanov, ale tí o tri hry neskôr vyrovnali na 3:3. Polášek s Peersom kontrovali ribrejkom a aj napriek tomu, že museli odvracať ďalšie brejkbalové príležitosti ich súperov, vedenie v prvom sete už nestratili a po 34 minútach vyhrávali 1:0.

Druhé dejstvo začali lepšie Fritz s Paulom, ktorý po prelomenom servise viedli 4:1, ale sériou troch gemov austrálsko-slovenský pár vyrovnal. Dramatickú sadu musel rozhodnúť až tajbrejk, v ktorom mal Polášek s Peersom mečbal, ktorý nevyužili a domáca dvojica vyrovnala na 1:1.

V rozhodujúcom supertajbrejku mali navrch Polášek s Peersom, ktorí sa neustále držali vo vedení a po využití štvrtého mečbalu postúpili do semifinále. V boji o finále narazia na pár Arevalo/Delbonis.