Home Najdôležitejšie Polášek s Dodigom na úvod bez straty setu: V Miami ich čaká boj o štvrťfinále

Polášek s Dodigom na úvod bez straty setu: V Miami ich čaká boj o štvrťfinále

Ivan Dodig, Filip Polášek

MIAMI – Aktuálni šampióni Australian Open Filip Polášek a Ivan Dodig si na prestížnom podujatí zo série ATP Masters Miami Open zahrajú o štvrťfinále.

O postupe turnajových štvoriek rozhodol triumf nad francúzskym párom Jérémy Chardy/Fabrice Martin, ktorých zdolali za hodinu aj 24 minút po setoch 7:6, 6:3.

Úvodný set sa niesol v znamení udržaných podaní, keď slovensko-chorvátsky pár nevyužil ani jeden zo štyroch brejkbalov a rovnako tak francúzske duo zahodilo dve ponúknuté možnosti na brejk. Rozuzlenie prvého dejstva tak prišlo v tajbrejku, ktorý Polášek s Dodigom ovládli 7:4.

Druhé dejstvo bolo taktiež nesmierne vyrovnané, ale v štvrtej hre francúzsky pár zlyhal na podaní a čistou hrou stratil výhodu servisu. Aj keď Polášek s Dodigom museli v siedmej hre odvracať jeden brejkbal súpera, úspešne to zvládli a druhý mečbal premenili na víťazstvo v sete a teda aj zápase – 6:3.

V boji o štvrťfinále na úradujúcich šampiónov Australian Open čaká kanadsko-poľské duo Felix Auger-Aliassime/Hubert Hurkacz.