Foto: TASR

Polášek s Dodigom splnili v 1. kole ATP turnaja v Šanghaji úlohu favoritov

ŠANGHAJ – Filip Polášek s Chorvátom Ivanom Dodigom zdolali v 1. kole turnaja ATP Masters 1000 v Šanghaji (8 322 885 USD, tvrdý povrch vonku) čilsko-srbský pár Cristian Garín/Dušan Lajovič 6:2, 6:3.

Špecialisti na štvorhru dominovali na dvorci od úvodných minút. Základom úspechu bol vynikajúci servis. Garín s Lajovičom boli na riterne absolútne bezradní a viac ako jeden fiftín uhrali až v siedmom geme. Slovák s Chorvátom na riterne dostávali súperov pod tlak a vybojovali si niekoľko brejkbalových príležitostí. Prvú šancu na vybudovanie komfortného náskoku využili vo štvrtom geme. Brejkom zakončili aj celý prvý set, keď ovládli ôsmu hru.

Favoriti nechceli na nastolenom trende nič meniť a aj druhé dejstvo otvorili čistou hrou na servise. Ziskom gemu číslo dva si zabezpečili komfortný náskok a o chvíľu už viedli 3:0. Lajovič so spoluhráčom následne predviedli zlepšenie na podaní, no jediné zdramatizovanie priniesol záverečný gem, keď sa na príjme dostali na zhodu. Rozhodujúci bod patril Poláškovi s Dodigom.

Zaujalo nás:

  • Polášek s Dodigom získali 28 z 30 bodov po prvom podaní
  • pomer es 6:1 z ich pohľadu

V 2. kole narazia Polášek s Dodigom na siedmu nasadenú skúsenú holandsko-rumunskú dvojicu Jean-Julien Rojer/Horia Tecau.

About Tomáš Tomeček

Check Also

Tím sveta, Laver Cup 2022

VIDEO Nečakané sa stalo skutočnosťou: Tím sveta na Laver Cupe ukončil kraľovanie Európy

LONDÝN – Tenisti Tímu sveta sa stali prvýkrát víťazmi Laver Cupu, keď v londýnskej 02 …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

19 + 9 =