Foto: TASR

Polášek s Dodigom sa s Turnajom majstrov rozlúčili víťazstvom

LONDÝN – Filip Polášek a Ivan Dodig získali v záverečnom vystúpení na Turnaji majstrov v Londýne (9 000 000 USD, tvrdý povrch v hale) prvý bod v skupine Jonasa Björkmana vďaka víťazstvu nad už postupujúcou  juhoafricko-novozélandskou dvojicou Raven Klaasen/Michael Venus 7:6(4), 6:4.

Prvý dôležitý moment prišiel vo štvrtom geme – Filip s partnerom mali dva brejkbaly, ale neuspeli. Dodig vzápätí prišiel o servis. Slovensko-chorvátska dvojica prehrávala neskôr 2:4, dokázala však prvý set doviesť najmä zásluhou Slováka do skrátenej hry. Rodák zo Zvolena si pobyt na kurte evidentne užíval aj v tajbrejku. Od stavu 4:4 zabral a súperi už nezískali ani bod.

V úvodnej fáze druhého dejstva bola hra vyrovnanejšia, či už z hľadiska skóre alebo priebehu gemov. Polášek predvádzal naďalej vysoký deblový štandard. Diváci v Londýne videli prvé brejkbaly v piatom geme. Slovensko-chorvátsky pár hneď prvý premenil. Tento moment bol napokon rozhodujúci. Klaasen s Venusom nedostali príležitosť na obrat. Stretnutie sa mohlo skončiť už za stavu 5:3, ale dva mečbaly na príjme neboli zo strany Filipa a jeho partnera využité. Zápas uzavrel náš tenista pri vlastnom servise o gem neskôr, v ktorom nastrieľal štyri esá.

Zaujalo nás:

  • slovensko-chorvátska dvojica zaznamenala 37 víťazných úderov
  • nastrieľala neuveriteľných 19 es
  • vzájomnú bilanciu upravila už na 3:0

Slovák s Chorvátom si do rebríčka ATP pripíšu 200 bodov.

About Tomáš Tomeček

Check Also

FOTO Americká tenistka dostala štvorročný zákaz činnosti: Bizarné stretnutie s čínskym trénerom

NEW YORK – Americká tenistka Ashley Kratzerová dostala štvorročný zákaz činnosti. Na testovaní jej bola …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

5 × 2 =