Home Najdôležitejšie Polášek s Dodigom postupujú v Šanghaji po dráme do štvrťfinále

Polášek s Dodigom postupujú v Šanghaji po dráme do štvrťfinále

Filip Polášek

ŠANGHAJ – Filip Polášek a Chorvát Ivan Dodig zdolali na turnaji ATP Masters 1000 v Šanghaji (8 322 885 USD, tvrdý povrch vonku) v 2. kole siedmy nasadený holandsko-rumunský pár Jean-Julien Rojer/Horia Tecau 7:6(3), 6:7(4), 10:7.

Polášek s Dodigom sa dostali do vedenia už v úvode zápasu, keď získali prvé dva gemy. Nasadený pár však dokázal vyrovnať. Od stavu 2:2 si obe dvojice strážili servisy. Prvý set dospel až do skrátenej hry. Úvod mali lepší nasadení hráči, slovensko-chorvátsky pár manko 1:3 zmazal najlepším možným spôsobom – získal šesť bodov za sebou.

Druhý set sa vyznačoval dominanciou na podaní. Podávajúci hráči na oboch stranách zbierali čisté hry. Drámu diváci videli v 11. hre. Dvojica so slovenskou účasťou nedokázala zužitkovať tri brejkbaly. Výsledok musela znova určiť skrátená hra. Pomerom 7:4 ju získala nasadená dvojica a vynútila si supertajbrejk.

Ako prví si komfortný náskok vytvorili Filip a jeho partner. Skúsení protivníci však stav 2:5 dokázali otočiť na 6:5. Kľúčový minibrejk pri skóre 7:7 získali Slovák a Chorvát, a zápas ukončili pri skóre 9:7.

• Polášek s Dodigom vyhrali už šiesty zápas za sebou
  • pomer es 11:6 v prospech víťaznej dvojice
  • čelila len dvom brejkbalom

Vo štvrťfinále „poláškovci“ narazia na turnajové dvojky Poliaka Lukasza Kubota a Brazílčana Marcela Mela.