Foto: TASR

Polášek s Dodigom po maratónskom supertajbrejku do finále ATP turnaja v Adelaide

ADELAIDE – Filip Polášek s Chorvátom Ivanom Dodigom, nasadení ako štvrtí, si poradili v semifinále turnaja ATP 250 v austrálskom Adelaide (610 010 USD, tvrdý povrch vonku) s Britmi Jamiem Murraym a Nealom Skupskim po setoch 5:7, 6:3, 15:13.

Jediný, kto mal v prvom sete problémy pri svojom podaní, bol slovenský deblista. V siedmom geme ešte brejkbal odvrátil, za stavu 5:5 však vyšiel Murraymu pri celkovo treťom výborný ritern. Ten istý hráč po zmene strán doservoval na 7:5.

Na začiatku druhého dejstva mali Briti dvojicu brejkbalov pri servise Dodiga, ale neboli úspešní. Rozhodujúci moment prišiel vo štvrtej hre, v ktorej sa presadili turnajové štvorky pri podaní Murrayho – 3:1. V ďalšom priebehu si náskok postrážili a vynútili si supertajbrejk.

Po dvojchybe Chorváta v ňom prehrávali 2:4, no zareagovali šnúrou piatich získaných bodov. V závere sa podarilo britskej dvojici stratu dohnať, ale posledné slovo mali Filip a jeho partner. Odolali trom mečbalom súperov a sami svoju tretiu možnosť na ukončenie duelu využili.

Zaujalo nás:

  • Polášek s Dodigom odvrátili 7 z 8 brejkbalov
  • vo vzájomnej bilancii zvýšili už na 4:0
  • Murray so Skupskim zvládli po svojom prvom podaní 37 zo 41 výmen
  • celkovo získali viac bodov (74:67)
  • nezahrali žiadne eso

Finálovými súpermi Filipa Poláška s Ivanom Dodigom budú Argentínčan Máximo González a Francúz Fabrice Martin.About Michal Pokrivka

Check Also

Madrid

Prestížne podujatie v Madride s hviezdnym obsadením: Voľnú kartu dostala aj bývalá svetová jednotka

MADRID – Na tenisovom turnaji WTA v Madride sa predstaví aj Američanka Venus Williamsová. Bývalá …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

4 × four =