Home Najdôležitejšie Polášek s Dodigom nevyužili 8 mečbalov a šokujúco končia už v prvom kole

Polášek s Dodigom nevyužili 8 mečbalov a šokujúco končia už v prvom kole

NEW YORK – Slovenský tenista Filip Polášek spolu s Chorvátom Ivanom Dodigom vypadli v úvodnom kole turnaja Western & Southern Open. Štvrtý nasadený pár v nedeľu nestačil na austrálsko-španielsku dvojicu Alex De Minaur, Pablo Carreno-Busta a podľahol jej po setoch 6:3, 6:7 (3) a 5:10.

V úvodnom sete štvrtý nasadený pár potvrdzoval svoju favorizáciu v zápase. Polášek s Dodigom ani raz neprehrali svoj servis, naopak súperov brejkli v štvrtej hre a náskok si postrážili až do konca setu. Prvý set vyhrali 6:3.

V druhom sete viedol slovensko-chorvátsky pár 4:5, kedy prišlo k dvom možnostiam na ukončenie zápasu. Španielsko- austrálsky pár však ušiel hrobárovi z lopaty. V 10. hre mali Polášek s Dodigom na svojom servise ďalšie 3 mečbaly, ale opäť premrhali svoju príležitosť na ukončenie zápasu. V 11. hre brejkli súperov čistou hrou a zdalo sa, že je vymaľované. Opak bol pravdou. Štvrtý nasadený pár nevyužil ôsmy mečbal a tajbrejk vyhrali Busta s De Minaurom v pomere 7:3. Rozhodnúť musel až supertajbrejk, v ktorom zdecimovaný chorvátsko- slovenský pár prehral v pomere 10:5.

Polášek s Dodigom vlani na turnaji Masters 1000 triumfovali. Podujatie sa však tento rok nekoná ako zvyčajne v Cincinnati, ale z dôvodu pandémie koronavírusu ho presunuli do New Yorku.

štvorhra – 1. kolo:
 Pablo Carreno-Busta, Alex De Minaur (Šp./Aus.) – Filip Polášek, Ivan Dodig (SR/Chor.-4) 3:6, 7:6 (3), 10:5