John Peers, Filip Polášek
Filip Polášek a John Peers oslavujú triumf na Indian Wells (Foto: TASR/AP - Mark J. Terrill)

Polášek na Australian Open už o semifinále: S Peersom nedali nemeckým súperom žiadnu šancu

MELBOURNE – Slovenský tenista Filip Polášek s Austrálčanom Johnom Peersom sa suverénnym spôsobom prebojovali do štvrťfinále štvorhry na grandslamovom Australian Open v Melbourne. V osemfinále zvíťazili ako turnajové päťky nad dvanástym nasadeným nemeckým párom Kevin Krawietz, Andreas Mies hladko 6:1, 6:2.


V dueli o postup do semifinále nastúpia proti tretiemu nasadenému španielsko-argentínskemu tandemu Marcel Granollers, Hoeacio Zeballos, ktorý si poradil so španielskou dvojicou Pablo Andujar, Pedro Martinez 7:5, 7:5. Polášek s Peersom počas celého osemfinálového zápasu ťažili z výborného podania. Krawietza s Miesom prevýšili aj na returne, keď v oboch setoch dvakrát prelomili podanie súperov.

Výborný zápas

Tridsaťšesťročný Polášek zdôraznil, že s Peersom sa na Nemcov veľmi dobre pripravili: „Dnes to bol z našej strany od začiatku do konca výborný zápas. Všetko nám sadlo. Napriek hladkému víťazstvu však treba ostať nad vecou. Turnaj je dlhý a jeden zápas o ničom nerozhoduje, takže treba dobre zregenerovať a pripraviť sa na štvrťfinále.“Slovenský deblista vlani na Australian Open triumfoval po boku Chorváta Ivana Dodiga. S Peersom získal tituly na vlaňajšom podujatí Masters 1000 v Indian Wells aj na nedávnom turnaji ATP v Sydney. Polášek sa mal v Melbourne predstaviť tiež v mixe spoločne s Belindou Benčičovou. Švajčiarka so slovenskými koreňmi sa však odhlásila pre pretrvávajúce zdravotné problémy a následky spojené s prekonaním ochorenia COVID-19.

muži – štvorhra – osemfinále: Filip POLÁŠEK, John Peers (SR/Austr.-5) – Kevin Krawietz, Andreas Mies (Nem.-12) 6:1, 6:2, Marcel Granollers, Horacio Zeballos (Šp./Arg.-3) – Pablo Andujar, Pedro Martinez (Šp.) 7:5, 7:5

Zdroj: TASR

About Majo Malinovský

Check Also

Karolína Plíšková

Návrat po piatich mesiacoch: Bývalá česká svetová jednotka opäť mení trénera

PRAHA – Bývalá česká svetová jednotka Karolína Plíšková bude v novej sezóne trénovať opäť pod …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

twenty − fifteen =