Home Australian Open Polášek na Australian Open deblový titul neobháji: S Peersom nestačili na nasadené trojky

Filip Polášek, John Peers

MELBOURNE – Slovenský tenista Filip Polášek s Austrálčanom Johnom Peersom neuspeli vo štvrťfinále štvorhry na grandslamovom Australian Open. Ako turnajové päťky prehrali s tretím nasadeným španielsko-argentínskym párom Marcel Granollers, Horacio Zeballos 6:7 (5), 4:6.

Granollers so Zeballosom počas celého štvrťfinálového zápasu výborne returnovali. V prvom sete za stavu 4:3 viedli pri podaní súperov 40:0. Polášek s Peersom odvrátili všetky brejkbaly a v dvanástom geme mali k dispozícii setbal. Nevyužili ho však a tak  rozhodnutie padlo v tajbrejku. V ňom slovensko-austrálsky tandem otočil z 2:4 na 5:4, koncovka však patrila Granollersovi s Zeballosom.

V druhom dejstve sa španielsko-argentínska dvojica po rýchlom brejku ujala vedenia 3:1. Polášek s Peersom síce vyrovnali na 3:3, v závere setu však mali opäť navrch Granollers so Zeballosom. V desiatom geme premenili na returne v poradí tretí mečbal a zabezpečili si účasť v semifinále. Polášek s Peersom tak nenadviazali na vystúpenie z vlaňajšieho US Open, kde pri spoločnej grandslamovej premiére postúpili medzi elitné kvarteto.