Home Najdôležitejšie Evans po senzačnom vyradení Djokoviča slávi aj v debli: Polášek s Dodigom podávali na výhru, ale…

Daniel Evans

MONACO – Slovenský tenista Filip Polášek s chorvátskym parťákom Ivanom Dodigom ani na podujatí ATP Monte Carlo Masters nenašli recept na britskú dvojicu Daniel Evans a Neal Skupski.

Po semifinálovej prehre na poslednom podujatí v Miami opäť slovensko-chorvátsky pár ani na monackej antuke nenaplnil rolu favorita. Aj keď favorizované trojky vyhrali úvodný set 6:3 a v druhom podávali za stavu 5:4, nedokázali zápas dotiahnuť do víťazného konca. Britský pár sa po dramatickom osemfinále po setoch 3:6, 7:6(5) a 13:11 za hodinu aj 54 minút radoval z postupu do štvrťfinále. V tom na nenasadené britské duo čaká dvojica Klaasen/McLachlan.

Pre Evansa, ktorý v Monacu štartuje aj v singli, ide o mimoriadne úspešný deň, keď len krátko pred nástupom na deblové osemfinále vyradil v singli svetovú jednotku a obrovského favorita Novaka Djokoviča. Brit sa tak dočkal vôbec premiérového singlového štvrťfinále na turnajoch z kategórie Masters 1000.