Jordan Thompson, Lleyton Hewitt, Austrália, Davis Cup
Kapitán Lleyton Hewitt a Jordan Thompson oslavujú triumf Austrálie (Foto: TASR/AP - Joan Monfort)

Po radosti a hrdosti prišla aj tvrdá kritika austrálskej legendy: Čertovsky dlhý rok ďaleko od domova!

MÁLAGA – Nehrajúci kapitán a veľká legenda austrálskeho tenisu Lleyton Hewitt po finále Davis Cupe neskrýval radosť, nadšenie a hrdosť na svoj tím, ale pridal aj slová kritiky.


Austrália síce v boji o šalátovú misu napokon vo finále nestačila na Kanadu, ktorá sa dočkala historicky premiérovej daviscupovej trofeje, ale legendárny Hewitt bol na svojich zverencov pyšný. Servítky si ale nedával pred ústa smerom k často kritizovanému novému formátu Davisovho pohára, ktorý sa často stretáva s odporom.

FOTO Legenda, v pozícii kapitána, ktorá stojí za úspechom Austrálčanov: Nemôžem byť viac pyšnejší

„Veľmi by som si prial finále v Austrálii. Hrozne ma mrzí, že si chlapci nemôžu zahrať pred pätnástimi tisíckami divákov vo vypredanej aréne Roda Lavera,“ uviedol kriticky k neutrálnej pôde Hewitt, ktorý si sám na vlastnej koži ešte ako aktívny hráč zažil, aké to je hrať Davis Cup pred domácimi fanúšikmi.Doma sa protinožci predstavili len v marcovej kvalifikácii Davis Cupu, keď v Sydney museli otáčať nepriaznivý stav 1:2 proti Maďarsku, ďalšie súboje s Belgickom, Francúzskom a Nemeckom odohrali v Hamburgu. Austrálska legenda kritickými slovami narážala na fakt, že neutrálna pôda oberá daviscupové súboje o divákov, ktorých ubúda aj v radoch televíznych sledovateľov.

Nick Kyrgios odhalil, prečo odmietol finále Davis Cupu: Idem si do Saudskej Arábie po 6-cifernú výplatu

Týždeň hrania navyše

„So zmenou formátu súťaže pribudol aj týždeň hrania navyše. Pre všetkých to bol čertovsky dlhý rok, navyše ďaleko od domova. Na to nezabúdajte. Preto sa mi nepáči, že pri súčasnom formáte súťaže nie je možnosť zahrať si finálovú sériu doma v Austrálii,“ hneval sa Hewitt.

Zdroj: ts

About Majo Malinovský

Check Also

Gilbert Soares Klier Junior

Ďalší tenisový dopingový hriešnik: Mladý olympijský medailista spoznal svoj trest

RIO DE JANEIRO – Brazílsky tenista Gilbert Soares Klier Junior dostal zákaz činnosti na 12 …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

7 + eight =