Home Správy Po prvom tajbrejkovom dni Laver Cupu vedie Európa 3:1

Po prvom tajbrejkovom dni Laver Cupu vedie Európa 3:1

PRAHA – Očakávaný Laver Cup, nová súťaž výberov Európy a sveta, sa dnes začal prvými štyrmi zápasmi. Favorizovaný Európania sa dostali do vedenia 3:1.

Marin Čilič – Frances Tiafoe 7:6(3), 7:6(0)

Chorvátsky dlháň zužitkoval proti americkému mladíkovi skúsenosti. V prvom sete mali obaja po jednom brejkbale. Zostali nevyužité a v skrátenej hre dominoval Chorvát. V druhom dejstve viedol Tiafoe nádejne 4:1. Čiličovi stačil v 7. geme jediný brejkbal, aby sa vrátil do setu. V druhom tajbrejku Američana úplne zdemoloval, keď mu nepovolil žiadny bod.

Dominic Thiem – John Isner 6:7(15), 7:6(2), 10:7

Tajbrejkovú drámu prinieslo podľa predpokladov aj druhé stretnutie. Úvodné dejstvo sa zaobišlo bez brejkbalov, šialenú skrátenú hru zvládol vďaka pevnejším nervom Isner. V druhej časti odvrátil za stavu 4:5 dvojicu setbalov a vzápätí mohol rozhodnúť. Rakúšan však zmazal trojicu brejkbalov a tentokrát bol v skrátenej hre neomylný. V rozhodujúcom supertajbrejku sa blysol Thiem obratom z 0:4.

Alexander Zverev – Denis Šapovalov 7:6(3), 7:6(5)

V nastúpenom trende pokračovali aj dve mladé pušky. V prvom dejstve mal Kanaďan veľkú šancu, no za stavu 5:4 nevyužil na príjme setbal a tajbrejk mu šťastie nepriniesol. V druhom sete bol Zverev od začiatku lepší. Zahodil však 3 brejkbaly na 5:3 a za stavu 5:4 pohrdol kvartetom mečbalov. Nemuselo ho to mrzieť. V tajbrejku mal opäť istejšiu ruku.

Nick Kyrgios/Jack Sock – Tomáš Berdych/Rafael Nadal 6:3, 6:7(7), 10:7

Tajbrejkové kontinuum ukončila až štvorhra. Austrálsko-americké duo rozhodlo o svojom víťazstve v prvom sete brejkom na 4:2. Druhá časť priniesla návrat do starých koľají. V dramatickej skrátenej hre vydreli Európania vyrovnanie. Supertajbrejk bol maximálne vyrovnaný, v koncovke strhli víťazstvo na svoju stranu Kyrgios so Sockom.

Zajtra sa môže všetko otočiť, keďže sa za každé víťazstvo budú pripisovať 2 body.