Home Najdôležitejšie Po Kužmovej v druhom kole kvalifikácie na US Open aj Gombos: Pohodlná výhra v dvoch setoch napriek trom strateným servisom

Norbert Gombos

NEW YORK – Slovenský tenista Norbert Gombos sa predstaví v 2. kole kvalifikácie dvojhry na grandslamovom turnaji US Open. V utorok mu ako nasadenej trinástke podľahol Brit Jay Clarke dvakrát 4:6. V 2. kole čaká Gombosa víťaz súboja Andrea Pellegrino (Tal.) – Dmitrij Popko (Kaz.).

Gombos mal výborný vstup do zápasu, keď už v druhom geme prelomil podanie súpera, ale Clarke vzápätí kontroval ribrejkom a po udržanom servise vyrovnal na 2:2. V piatom geme musel slovenský tenista odvracať dva brejkbaly súpera, čo sa mu aj podarilo. O dve hry neskôr však Brit druhýkrát v zápase brejkol daviscupového reprezentanta, Gombos však zmobilizoval sily a sériou troch gemov v rade, v ktorých povolil oponentovi len jediný fiftín otočil priebeh prvého setu na 6:4.

Do druhého dejstva vstúpil lepšie outsider zápasu, no v opačnom garde sa zopakovala situácia z úvodného dejstva a Gombos vyrovnal na 2:2. V ďalšom priebehu setu zlepšili obaja tenisti svoje servisy, ale v desiatej hre aktuálne 114. hráč sveta brejkol svojho súpera a postúpil do ďalšieho kola.