Home Správy Plíšková si na prestížnom turnaji v Ríme zahrá o titul

Plíšková si na prestížnom turnaji v Ríme zahrá o titul

by Dominika Mikušiaková

RÍM – Karolína Plíšková postúpila do finále turnaja kategórie WTA Premier 5 v Ríme. V semifinále si poradila s úspešnou kvalifikantkou Mariou Sakkariovou po setoch 6:4, 6:4.

Lepší vstup do zápasu mala Grékyňa. V treťom geme sa blysla čistou hrou na príjme a čoskoro viedla 4:2. Za tohto stavu bol zápas pre dážď prerušený. Prestávka prospela českej favoritke, po návrate na kurt dominovala. Ťažila z množstva nevynútených chýb súperky a sériou štyroch gemov za sebou dokonale otočila priebeh prvého setu.

V druhom sete mala Sakkariová šance na brejk v prvom aj v piatom geme, Plíškovú však vždy podržal servis. Následne ustála ťažké chvíle na servise aj Grékyňa, keď v maratónskom geme odvrátila dva brejkbaly. Záver patril konzistentnejšej Plíškovéj, ktorá za stavu 5:4 uspela čistou hrou na príjme, čím si zabezpečila postup do finále.

• na víťazné údery dominovala Sakkariová 22:13
  • urobila však aj viac nevynútených chýb (29:21)