Home Správy Plíšková triumfovala v Ríme – pridala sa k najúspešnejším v sezóne

Plíšková triumfovala v Ríme – pridala sa k najúspešnejším v sezóne

RÍM – Víťazkou turnaja WTA Premier 5 v Ríme sa stala Češka Karolína Plíšková, ktorá si vo finále poradila s Britkou Johannou Kontovou po setoch 6:3, 6:4.

Obe hráčky sú dobre známe kvalitným servisom, čo potvrdili aj v prvom sete. Pomalší úvod mala však Kontová a tak ponúkla hneď na začiatku šancu súperke, tá sa jej chopila a viedla rýchlo 3:0. Za stavu 2:5 mala Češka ešte jednu takúto možnosť, ktorá bola zároveň setbalom, avšak zostala nevyužitá. Plíšková tak musela ísť na servis, čo už zvládla bez komplikácií.

Aj druhý set bol prehliadkou úspešných servisov. V dlhom siedmom geme sa však ku štyrom šanciam dostala Plíšková a jednu využila a šla tak do vedenia 4:3. V ďalšej hre už viedla 40:0, no Kontová sa dostala na zhodu. K brejkbalu sa však už nedopracovala. O chvíľu išla bývalá svetová jednotka servovať na víťazstvo. Viedla 40:15, Kontová zmarila obe šance. Češka sa však dostala aj k ďalšej možnosti a tú už využila a uzavrela zápas.

• Češka vyhrala na esá 5:0
  • ponúkla iba jeden brejkbal a aj ten odvrátila
  • po prvom servise získala 73 % výmen a po druhom 69 %
  • Plíšková je iba krok od návratu na post svetovej jednotky – v novom vydaní rebríčka WTA sa posunie na 2. miesto
  • Kontová si taktiež výrazne polepší – bude jej patriť 26. pozícia
  • Češka triumfovala po Brisbane zo začiatku roka už na druhom turnaji v sezóne, čím sa pridala ku krajanke Petre Kvitovej a Holanďanke Kiki Bertensovej, ktoré sa taktiež tešili dvakrát