nedeľa , 27 septembra 2020
Tenisový Svet / Najdôležitejšie / Piqué sa vyjadril o daviscupovej kritike Federera a Hewitta
Gerard Piqué
Gerard Piqué (Foto: TASR/AP)

Piqué sa vyjadril o daviscupovej kritike Federera a Hewitta

MADRID – Davis Cup si prechádza tento týždeň ostrou skúškou. Po prvý raz sa hrá finálový turnaj, ktorý vymyslela investičná skupina Kosmos, ktorej prezidentom je španielsky futbalista Gerard Piqué.

Švajčiar Roger Federer dávnejšie uviedol, že nový formát je pre nastupujúce generácie a pravdepodobne už Davis Cup hrať nebude.

„Rozumiem jeho uhlu pohľadu a chcem pochopiť dôvody. Má vlastnú súťaž, Laver Cup, ktorý je skvele organizovaný. Chápem, ak vníma Davis Cup ako konkurenciu. My to však vidíme odlišne, lebo naša súťaž je 119 rokov stará. Rešpektujeme, ak ju nechce hrať. Švajčiarsko sa ale ani nekvalifikovalo,“ uviedol Piqué citovaný portálom UBI Tennis.

Ostrý vo vyjadreniach bol ešte v januári austrálsky nehrajúci kapitán Lleyton Hewitt. „Takže teraz našu súťaž riadi španielsky futbalista. To je ako keby som sa ja snažil meniť veci vo futbalovej Lige majstrov. Tenisu vôbec nerozumie. Bude to úplne iná súťaž. Nemôže to fungovať. Všade vidíme španielskych sponzorov, hlavným je španielska liga. Je to postavené na hlavu,“ hneval sa vtedy legendárny Austrálčan pred domácou kvalifikáciou proti Bosne a Hercegovine.

Aj na jeho kritiku má Piqué jasnú odpoveď: „Každý má svoj názor, rešpektujem to. Hrám futbal, ale chápem, čo tenisti potrebujú, aby boli v pohode. Rozumiem, že táto kritika prichádza z Austrálie, keďže ich federácia organizuje ATP Cup a Davis Cup považujú za konkurenciu.“

„Nie je to ideálne, pretože končia (tenisti) každý rok unavení. Pre mňa má však hranie v poslednom týždni kalendára zmysel. Budeme hľadať spolu s ATP najlepšie riešenie, ale v tejto chvíli sme spokojní,“ dodal futbalista hrajúci za FC Barcelona na margo termínu Davis Cupu.

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Lukáš Klein, Chantal Škamlová

Klein a Škamlová rozjasali tenisové Slovensko: V Česku vybojovali ďalšie trofeje

BRATISLAVA – Slovenskí tenisti Lukáš Klein a Chantal Škamlová potešili tenisové Slovensko. Dvojica slovenských zástupcov …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

twenty − 14 =