Home Správy Piaty hrací deň v Piešťanoch: Životný výsledok Kleina

Piaty hrací deň v Piešťanoch: Životný výsledok Kleina

by Tomas Hmira

PIEŠŤANY – Počas predposledného hracieho dňa sa na ITF Futures turnaji v Piešťanoch (15 000 USD, antuka vonku) rozhodlo o finalistoch dvojhry a víťazoch súťaže štvorhry.

Semifinálové slovenské derby

Zápas dvoch tenistov NTC dopadol lepšie pre nenasadeného Lukáša Kleina. Turnajovú štvorku Patrika Nému zdolal napriek strate úvodnej časti. Pre 19-ročného tenistu pôjde o prvé finále na turnaji ITF Futures.

• Lukáš Klein vs (4) Patrik Néma 3:6, 6:3, 6:1

Finálový súper

Slovák vyzve vo finále nasadenú dvojku Grégoira Jacqa. Francúz si finále vybojoval po tuhom boji. Semifinále proti brazílskemu tenistovi trvalo 3 hodiny a 3 minúty. V treťom sete pritom prehrával 3:5.

• (2) Grégoire Jacq vs Thiago Seyboth Wild 6:7(5), 6:4, 7:5

Titul zo štvorhry do Francúzska

Gregoire Jacq si jednu trofej prevzal už dnes. Spoločne s krajanom Sébastienom Boltzom triumfovali v súťaži štvorhry. Na turnaji nestratili ani set.

• Sébastien Boltz/Grégoire Jacq vs Samm Butler/Andrew Watson 6:4, 6:4