Home Správy Pätnásťročná Gauffová triumfovala v Linzi a má prvý WTA titul

Pätnásťročná Gauffová triumfovala v Linzi a má prvý WTA titul

by Dominika Mikušiaková

LINZ – Turnaj WTA International v Linzi (250 000 USD, tvrdý povrch v hale) ovládla stále iba 15-ročná Cori Gauffová. Vo finále si poradila s Lotyškou Jelenou Ostapenkovou po setoch 6:3, 1:6, 6:2

Na úvod zápasu mladá Američanka odolala dvom brejkbalom. Následne sa za výdatnej pomoci Ostapenkovej sama presadila na príjme a tento brejk sa ukázal ako kľúčový. V nasledujúcom priebehu Gauffová nečelila žiadnemu brejkbalu a za stavu 5:3 prvý set bez problémov dopodávala.

Do druhého dejstva vstúpila lepšie Ostapenková, ktorá sa ujala vedenia 2:0. Následne síce prišla čistou hrou o servis, v nasledujúcom priebehu však kraľovala. Súperke už nepovolila ani gem a vynútila si tak rozhodujúci set.

V ňom začala Ostapenková kopiť jednu chybu za druhou, čo jej súperka dokonale využila a onedlho viedla už 5:0. Za tohto stavu nevyužila dva mečbaly na príjme, čo ju rozhodilo. Pri servise na víťazstvo zaúradovali nervy a o servis prišla čistou hrou. Mrzieť ju to však nemuselo, zápas ukončila za stavu 5:2 na príjme, keď premenila celkovo tretí mečbal.