nedeľa , 5 júla 2020
Tenisový Svet / Zo zákulisia / Päť Federerových rekordov, ktoré len ťažko niekto prekoná
Roger Federer
Roger Federer (Foto: TASR/AP)

Päť Federerových rekordov, ktoré len ťažko niekto prekoná

Roger Federer drží množstvo veľkých rekordov. Niektoré z nich môžu podľa predpokladov prekonať aj iní hráči, najmä jeho veľkí súperi Novak Djokovič a Rafael Nadal. Mnohé sa však v tejto chvíli zdajú nedosiahnuteľné.

Švajčiar dosiahol 36-krát za sebou grandslamové štvrťfinále. Od Wimbledonu 2004 až po Roland Garros 2013 sa jeho senzačná séria nezastavila. Neuveriteľnú sériu ukončil až v jeho obľúbenom Wimbledone 2013 Sergej Stachovský.

Tento veľký rekord však v sebe skrýva ešte jednu veľkú sériu. Federer bol v 23 po sebe idúcich grandslamových semifinále. Séria trvala od Wimbledonu 2004 po Roland Garros 2010.

Obrovská séria ešte pokračuje tým, že Švajčiar tiež dosiahol desať po sebe idúcich finále na grandslame. Od Wimbledonu 2005 po Australian Open 2008 šiel vždy bojovať o titul. Túto jeho sériu v Melbourne zastavil dnes už jeden z jeho najväčších konkurentov – Novak Djokovič.

Vyhral tiež päť po sebe idúcich titulov na dvoch rôznych grandslamoch. Švajčiar to dokázal vo Wimbledone v rokoch 2003 až 2007 aj na US Open 2004 až 2008.

Federer tiež dosiahol viac ako sto víťazstiev na dvoch grandslamoch – na Australian Open aj vo Wimbledone, čo je ďalší unikátny zápis do histórie.zdroj informácií: TS, tennisworldusa.com

O nás Jana Sedláková

Môže Vás zaujímať

Česko – Slovensko 3:1, Horanský prehral s 432. hráčom sveta

PRAHA – Slovenskí tenisti prehrávajú v priateľskom stretnutí daviscupových tímov v Prahe s Českom 1:3. …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

eighteen − one =