Foto: TASR

Paire a Wawrinka poskladali ideálneho hráča

ŽENEVA – Francúz Benoit Paire a Švajčiar Stan Wawrinka, ktorí bavia pravidelne fanúšikov svojimi videohovormi na Instagrame, sa občas venujú aj serióznejším témam.

Obaja tenisti sa zamerali na osem resp. deväť aspektov hry a hneď sedemkrát sa zhodli. Potenciálny dokonalý hráč by mal mať podľa nich servis amerického obra Johna Isnera, riterny a pohyb srbskej svetovej jednotky Novaka Djokoviča, voleje ikonického Švajčiara Rogera Federera, cit Paira, ktorý nemal problém zaradiť do zoznamu samého seba. Rovnako konal aj Wawrinka. Zhodne s kamarátom vybral svoj jednoručný bekhend, pričom v kategórii obojručných bekhendov zvolili obaja Djokovičov.

Pri dvoch prvkoch hry sa Francúz a Švajčiar nezhodli. Podľa Wawrinku by dokonalého hráča dotváral forhend Federera, zatiaľ čo Paire vybral ľavácky forhend Španiela Rafaela Nadala. Pokiaľ ide o mentálnu odolnosť, švajčiarsky veterán dal na jednu úroveň Djokoviča s Nadalom. Francúzsky tenista vybral Juana Martína del Potra z Argentíny. Informácie priniesol portál Tennis World.About Michal Pokrivka

Check Also

tenisová raketa

Pôvodný plán nenaplnia: Koronavírus ovplyvní aj prestížny turnaj ATP Masters 1000 v Paríži

PARÍŽ – Tenisový turnaj ATP Masters 1000 v Paríži odohrajú na budúci týždeň bez prítomnosti …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

ten + 9 =