Srdjan Djokovič, Dijana Djokovičová
Srdjan Djokovič a Dijana Djokovičová (Foto: TASR/AP - Anja Niedringhaus)

Otec Djokoviča sa opäť pustil do Federera s Nadalom: Nikdy nebudete ako Novak, priznáva

BELEHRAD – V nedávnom rozhovore pre lokálne srbské média si opäť nekládol servítku pred ústa otec Novaka Djokoviča – Srdjan Djokovič. Na adresu veľkej trojky povedal, že Novak je jediný, kto nebojuje len za seba, ale myslí aj na záujmy ostatných a tvrdí, že spomedzi tria tenisových legiend je jeho syn jediný.


Srdjan: Nikto si u môjho syna nevšíma obrovský charakter

„Ak sa pozrieme na veľkú trojku, Novak je jediným z tria, ktorý nebojuje len za seba, ale myslí aj na záujmy ostatných. Prihovára sa v prospech tenistov, ktorí okupujú v rebríčku ATP nižšie pozície, a preto ich príjmy ani zďaleka nedosahujú zárobky užšej špičky,“ povedal na úvod.

„Všímajte si jeho správanie, je férový, vždy pozdraví organizátorov a nerobí mu problém ani podať ruku súperovi, keď prehrá. Ktorý iný športovec to ešte robí? Federer dostal pätnásťkrát cenu fair-play a na Novakove dobré skutky sa akosi zabúda,“ zúril starší z Djokovičovcov

Prečo sa hrá Djokovičovi najlepšie v Číne?

„Premýšľali ste niekedy nad tým, prečo sa mu hrá najlepšie v Číne? Cíti tam skutočnú lásku a podporu. To na Západe nezažije. Tam si myslia, že existujú len oni, ale sú až piati na svete. Čína, India, Rusko, Brazília, Afrika, všade tam je Novak bohom,“ pokračoval.„Je náročné zvládať útoky, ktorým Novak čelí, pretože je pravým opakom toho, z čoho ho ľudia obviňujú a hania. Napriek tomu nedáva kritikom žiaden dôvod na takéto názory, ale ľudia s normálnym názorom ho milujú,“ dodal.

Zdroj: ts

About Roderik Pastier

Check Also

Tenisové tipy (17.4.): Zdolá senzačný premožiteľ Nadala aj ďalšiu náročnú prekážku v podobe nórskeho antukára?

BRATISLAVA – Ani dnes nechýba tradičný článok s tipmi, ktoré sa snažíme uviesť do vašej …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

6 − two =