Home Správy Osemfinálový šláger na prestížnom turnaji v Monte Carle korisťou Thiema

Osemfinálový šláger na prestížnom turnaji v Monte Carle korisťou Thiema

MONTE CARLO – Piaty nasadený Dominic Thiem z Rakúska zdolal v 3. kole ATP Masters 1000 turnaja v monackom Monte Carle (4 872 105 EUR, antuka vonku) srbskú deviatku žrebu Novaka Djokoviča 6:7(2), 6:2, 6:3.

V prvom sete Rakúšan dlho dominoval. Lepšie sa pohyboval, no predovšetkým nekazil. Rýchlo sa odpútal do vedenia 3:0. V ďalšom priebehu sa zdalo, že dianie kontroluje. Za stavu 5:2 však nepremenil setbal na príjme, vzápätí nakopil pri vlastnom servise od stavu 40:15 dovtedy nevídané chyby a zrodil sa ribrejk. Napokon musela rozhodnúť skrátená hra. Thiema v nej nepodržal bekhend a stratil ju pomerom 2:7.

Na začiatku druhého dejstva vyzeral byť v lepšom rozpoložení belehradský rodák. Brejkbal na 2:0 však nepremenil a postupne sa do jeho hry znova vkradli minely. Rakúska svetová sedmička sa blysla obratom z 1:2 na 6:2.

V rozhodujúcom sete bola Srbova kríza zažehnaná. Diváci tak opäť sledovali skvelý antukový tenis s množstvom dlhých výmen. V kľúčových momentoch bola väčšia presnosť na strane rakúskeho mladíka, ktorý využil za stavu 3:3 hneď prvý brejkbal. Chladnokrvne zvládol aj koncovku. V 9. geme ukončil zápas po bekhendovej chybe Djokoviča, ktorá znamenala premenenie druhého mečbalu.

• Djokovič sa dostal v zápase len k 3 brejkbalom
  • Thiem zdolal srbského tenistu druhýkrát za sebou, nadviazal na triumf z Roland Garros 2017
  • po úspešnom 1. sete prehral zápas hraný na 2 víťazné sety prvýkrát od turnaja v Dauhe v januári 2015 (106-zápasová séria)

Vo štvrťfinále sa rysuje súboj Dominica Thiema so španielskou svetovou jednotkou Rafaelom Nadalom. Práve rodák z Viedenského Nového Mesta pripravil vlani v Ríme „Rafovi“ poslednú antukovú prehru. Malorčan ešte musí zvládnuť 3. kolo proti Rusovi Karenovi Chačanovovi.