Home Správy Benčičová potvrdila skvelú formu, Osaková sa s turnajom lúči

Benčičová potvrdila skvelú formu, Osaková sa s turnajom lúči

by redakcia tenisovysvet.sk

INDIAN WELLS – Belinda Benčičová zdolala v osemfinále turnaja WTA Premier Mandatory v kalifornskom Indian Wells (9 035 428 USD, tvrdý povrch vonku) najvyššie nasadenú Naomi Osakovú v dvoch setoch 6:3, 6:1.

Naomi Osaková nevstúpila do zápasu ideálne a hneď v prvom geme si prehrala svoje vlastné podanie. Druhýkrát oň prišla v piatom geme, a hoci za stavu 2:5 vzala zaknihovala ribrejk, v nasledujúcej hre si znova stratila servis. Prvý set tak získala Švajčiarka so slovenskými koreňmi.

Na začiatku druhého setu čelila Benčičová brejkbalu súperky. Ten odvrátila a v ďalšom geme vzala Osakovej podanie. Do konca zápasu už mladá Švajčiarka nepustila favoritku k brejkbalu ani raz. Naopak, sama zobrala servis súperke ešte raz v šiestom geme a hneď v tom nasledujúcom dopodávala zápas do víťazného konca.