Andy Murray
Andy Murray (Foto: TASR/AP - Seth Wenig)

Organizátori vyšli bývalej svetovej jednotke v ústrety: Murray dostal v Delray Beach divokú kartu

DELRAY BEACH – Britský tenista Andy Murray dostal od organizátorov úvodného turnaja sezóny v americkom Delray Beach divokú kartu a aj napriek nelichotivému rebríčkovému postaveniu bude môcť štartovať v hlavnej súťaži.


Bývalá svetová jednotka a aktuálne 122. hráč sveta sa tak pridá k nabitému zoznamu hráčov, ktorí bude v Amerike štartovať. Okrem Murrayho v akcii uvidíme aj domáceho Opelku, Johna Isnera či Kanaďana Raoniča.

Turnaj bol po prvýkrát preložený z pôvodného februárového termínu na začiatok januára (7.1.) a tenistom bude slúžiť prioritne ako príprava na Australian Open, ktorý sa odohrá o mesiac neskôr.33-ročný Murray vynechal prevažnú časť sezónu v dôsledku pretrvávajúcich problémov s bedrovým svalom a po návrate na súťažné kurty to z jeho strany nebolo presvedčivé. Na US Open musel otáčať proti Nišiokovi a následne neuhral ani set proti Aliassimemu.

Náznak vracajúcej sa formy ukázal na domácej exhibícii s názvom The Battle of the Brits, kde dokázal zdolať britskú jednotku Evansa aj krajana Norrieho.

Zdroj: ts

About Roderik Pastier

Check Also

Rafael Nadal

VIDEO Nadal pozná dôvod šokujúcej prehry proti Rublevovi v Monte Carle: Môj servis bol jedna veľká katastrofa

MONTE CARLO – Obrovské prekvapenie prinieslo záverečné štvrťfinálové meranie síl na prestížnom podujatí ATP Masters …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

six − two =