Foto: TASR

Organizátori Australian Open sú pripravení usporiadať ročník 2021 bez divákov

MELBOURNE – Australian Open 2021 je ešte ďaleko, no organizátori sa už dnes pripravujú na možnosť, že pandémia koronavírusu nebude stále porazená.

„Panuje obrovská neistota pokiaľ ide o to, čo bude o mesiac, nieto o osem mesiacov. Mimoriadne časy si vyžadujú obratnosť a rozsiahle plánovanie skúmajúc široké spektrum možností,“ citoval včera austrálsky denník The Age riaditeľa turnaja Craiga Tileyho.

„Musíme byť pripravení na odlišné podmienky. Samozrejme, dúfame, že COVID-19 čo najskôr porazíme. Nevieme však, ktoré zo súčasných opatrení budú musieť platiť aj v strednodobom a dlhodobom časovom horizonte. Uvažujeme, čo spraviť, ak budú musieť byť hráči umiestnení v karanténe pred tým, než im bude umožnený voľný pohyb po Austrálii,“ naznačil jeden z možných problémov turnajový riaditeľ.Pripustil dokonca, že sa Australian Open odohrá bez divákov: „Ďalším príkladom je prípad, že budú masové zhromaždenia na budúci rok stále zakázané alebo prísne obmedzené. Uvažujeme o možnosti usporiadať turnaj pre televízne vysielanie. Toto sú len dva možné scenáre, ktorými sa musíme zaoberať a preskúmať ich.“

About Michal Pokrivka

Check Also

Martin Kližan, ATP Sofia Open

Slováci v akcii: Utorok 9. marec

BRATISLAVA – Dnešný deň sa na súťažných kurtoch predstaví až dvadsaťjeden slovenských tenistov. Gomboš aj …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

16 + ten =