Home Australian Open Opelka so šialeným zápisom – takú kanonádu ešte nepredviedli Isner ani Karlovič

Opelka so šialeným zápisom – takú kanonádu ešte nepredviedli Isner ani Karlovič

MELBOURNE – Američan Reilly Opelka sa dnes v zápase 2. kola grandslamového Australian Open nezmazateľne zapísal do histórie. A nie výsledkom, keďže Talianovi Thomasovi Fabbianovi po setoch 7:6(15), 2:6, 4:6, 6:3, 6:7(5) podľahol.

V piatich setoch, 26 gemoch na servise a dvoch tajbrejkoch nastrieľal dovedna 67 es. Je to piaty najvyšší počet v jednom zápase v histórii. Zároveň však rekordný, ak rátame len duely, ktorých piate dejstvá sa skončili výsledkom 7:6 a nižším. Všetci štyria bombardéri, ktorí okupujú vyššie pozície ako mladý Američan, totiž potrebovali nekonečné maratóny.

Na prvom mieste sa vyhrieva Američan John Isner so 113 esami, o 10 menej ich má Francúz Nicolas Mahut. Ich pamätný duel na Wimbledone 2010 sa však skončil v piatom sete výsledkom 70:68. Tretia a štvrtá pozícia patrí Chorvátovi Ivovi Karlovičovi. V Davis Cupe v roku 2009 nastrieľal 78 es, s Čechom Radkom Štěpánkom vtedy prehral piaty set 14:16. Na Australian Open 2017 mu k 75 esám pomohol proti Horaciovi Zeballosovi z Argentíny fakt, že zvíťazil v rozhodujúcej časti pomerom 22:20.

Na šiestej priečke za Opelkom nájdeme znova Johna Isnera, ktorý bol dodnes lídrom zápasov s „bežným“ výsledkom. Vlani na Wimbledone si pomohol 64 esami k víťazstvu 6:1, 6:4, 6:7(6), 6:7(3), 7:5 nad Belgičanom Rubenom Bemelmansom.