nedeľa , 5 apríla 2020
Tenisový Svet / Najdôležitejšie / Olympiáda v lete 2020 definitívne nebude
Foto: Twitter/ITF

Olympiáda v lete 2020 definitívne nebude

TOKIO – Letné olympijské hry v japonskom Tokiu sa pre pandémiu koronavírusu definitívne neuskutočnia v riadnom termíne (24. júla – 9. augusta 2020).

Rozhodnutie padlo dnes po telefonickom rozhovore medzi japonským premiérom Šinzóom Abem a prezidentom Medzinárodného olympijského výboru (MOV) Thomasom Bachom. „Za súčasných okolností a na základe informácií od Medzinárodnej zdravotníckej organizácie dospeli prezident MOV a japonský premiér k záveru, že Hry XXXII. olympiády v Tokiu musia byť v záujme ochrany zdravia športovcov a ostatných zúčastnených odložené na obdobie po roku 2020, najneskôr však na leto 2021,“ píše sa v oficiálnom stanovisku.

Tenisový turnaj sa mal hrať v Tokiu v termíne 25. júla – 2. augusta. Zlatými medailistami spred štyroch rokov z brazílskeho Ria de Janeiro sú v singlových súťažiach Brit Andy Murray a Portoričanka Mónica Puigová. Mužskú štvorhru ovládli Španieli Marc López s Rafaelom Nadalom, ženskú Rusky Jekaterina Makarovová s Jelenou Vesninovou a mix americké duo Bethanie Matteková-Sandsová/Jack Sock.

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Wilander: „Djokovič stratil prerušením sezóny najviac“

PARÍŽ – Bývalý švédsky tenista Mats Wilander analyzoval pre francúzsky denník L’Équipe dôsledky prerušenia sezóny …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

two + sixteen =