streda , 5 augusta 2020
Tenisový Svet / Najdôležitejšie / Odpoveď nenechala na seba dlho čakať: Škamlová zareagovala na vyhlásenie Liptáka
Chantal Škamlová, Matej Lipták
Chantal Škamlová a Matej Lipták (Foto: Osobný archív Chantal Škamlovej a TASR - Martin Baumann)

Odpoveď nenechala na seba dlho čakať: Škamlová zareagovala na vyhlásenie Liptáka

BRATISLAVA – Po kritickom otvorenom liste, ktorý naša juniorská grandslamová šampiónka Chantal Škamlová zverejnila na sociálnej sieti, sme vám priniesli reakciu na kritiku slovenskej tenistky, ktorou zareagoval náš fedcupový kapitán Matej Lipták. Odpoveď na seba nenechala dlho čakať a na jeho slová Škamlová okamžite zareagovala.


Jej reakciu na vyjadrenie fedcupového trénera Liptáka vám prinášame v plnom rozsahu a v pôvodnom znení bez akýchkoľvek redakčných úprav:„Milý pán Lipták,

mám voči Vám ako trénerovi rešpekt a vážim si Vás. Ďakujem za Vašu odpoveď a za Váš názor. Keďže sme však už začali komunikovať cez média, budem v tom aj pokračovať, lebo si myslím, že ľudia si zaslúžia vedieť pravdu z oboch strán.

Vo Vašom vyhlásení ste sa vyjadrili, že nadhodnocujem svoje možnosti a výkony. S týmto však nemôžem súhlasiť, lebo každý kto ma lepšie pozná, vie, že som mala skôr opačný problém.

Nehovorím, že ste ma mali nominovať hneď do FED Cupu (aj keď ste mohli mať v nominácii 5 hráčok), ale myslím si, že šancu na zapojenie do tréningového procesu, kde by ste ma mal možnosť vidieť hrať aj osobne, som si zaslúžila.

Nepamätám si totiž, že by ste niekedy boli na mojom zápase. Ale ako hovorím, ja Vaše rozhodnutia rešpektujem.

Nechcem, aby ste môj list brali Vy a ani Slovenský tenisový zväz spôsobom, ako ste ho uchopili. Mne nešlo o mňa, mne išlo hlavne o deti a o budúcnosť slovenského tenisu. To prečo ste to celé roky robili spôsobom, ako ste to robili, ma zaujíma len z tohto jediného dôvodu.

Vidíte aj teraz ste použili slová, ktorými ste ma vlastne nepriamo označili za nulu. V Amerike je aj tisíca hráčka pre každého hviezda a určite sa im hrá lepšie s takým sebavedomím.

Preto by sme mali byť vo výbere slov voči hráčom do budúcna viac opatrný a skôr im ukazovať cestu ako na to majú a nie opačne.

Ďakujem Vám ešte raz za vaše vyjadrenie a prajem Vám veľa športových aj osobných úspechov,“ uviedla na sociálnej sieti 26-ročná rodáčka z Banskej Bystrice.V Piešťanoch ju čakajú dve bitky o finále

Juniorská grandslamová šampiónka z austrálskeho Melbourne, kde v roku 2010 po boku Jany Čepelovej ovládla deblovú súťaž prestížneho Australian Open, aktuálne bojuje na domácom podujatí Ladies Open v Piešťanoch.

Chantal Škamlová
Chantal Škamlová (Foto: Osobný archív Chantal Škamlovej)

Deblová špecialistka, ktorá po boku Terezy Mihalíkovej vyhrala nedávnu deblovú súťaž na bratislavskom Privatbanka Open, sa v Piešťanoch predstavila po boku novej partnerky – Michaely Hončovej a v úvodnom štvrťfinálovom vystúpení stratil nasadený pár číslo jedna len tri hry. Na rozdiel od posledného bratislavského podujatia, kde Škamlová skončila hneď v úvodnom kole na rakete 17-ročného talentu Eszter Mériovej, sa jej zatiaľ v Piešťanoch darí aj vo dvojhre. V prvých dvoch zápasoch nemala najmenší problém, keď nestratila ani set a s Jaruškovou, ktorá prešla cez zranenú Kužmovú, si zajtra zahrá o piešťanské finále aj v singli.

Zdroj: ts, Facebook – Chantal Škamlová

O nás Majo Malinovský

Môže Vás zaujímať

Koronavírus ich oberie o prémie: Organizátori US Open znížili pre pandémiu dotáciu

NEW YORK – Víťazi mužskej i ženskej dvojhry tenisového grandslamu US Open zarobia tri milióny …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

eleven − 11 =