Giudo Pella (Foto: Twitter/ATP Tour)

Odlišné karanténne miesto pre užšiu špičku? Smejú sa nám do tváre, tvrdí argentínsky tenista

MELBOURNE – Argentínsky tenista Guido Pella ostro skritizoval rôzne podmienky pre tenistov počas povinnej karantény v Austrálii. Podľa jeho slov sa mu nepáčia výhodnejšie podmienky pre hráčov z užšej špičky na čele s Novakom Djokovičom.


Medzi 72 tenistami, ktorí skončili v prísnej karanténe bez možnosti opustiť svoju hotelovú izbu a trénovať patrí aj Guido Pella, ktorý sa však nesťažuje na tieto skutočnosti, ale kritizuje výhodnejšie podmienky hráčov z elitnej špičky. V Adelaide majú tenisti nie len lepší hotel, ale v samotnom hoteli majú posilňovňu, ktorú môžu využívať aj mimo povolený časový interval.

Medzi ubytovanými v Adelaide sú Novak Djokovič, Rafael Nadal či Dominic Thiem, ktorých na konci povinnej karantény čaká exhibičný turnaj. „Je jasné, že oni sú tými, ktorí predávajú vstupenky a hýbu tenisovým prostredím. Oni sú tými, ktorí tvoria tento biznis. Za normálnych okolností by s tým nebol problém,“ uviedol Pella.

„Novak aspoň ukázal veľkú snahu s dobrým úmyslom. Dokonca bojoval proti bubline v Adelaide, hneď ako sa dozvedel, že nejaká bude. Vôbec sa mi ale nepáči, že sa k nemu nepridal Nadal ani Thiem,“ pokračoval nahnevaný Argentínec.

„V kontexte celej pandémie je neprijateľné, aby vystúpil riaditeľ Australian Open a otvorene priznal protekčné zaobchádzanie. Myslím, že sa nám smejú do tváre,“ pokračoval. „Je to výsmech, keď sa staráte o troch hráčov, pripravíte pre nich exhibíciu a na ostatných ohľad nevezmete.“Pre Pellu je neprípustné aj to, že podmienky v jednotlivých hoteloch sú natoľko rozdielne. „Je to dosť náročné, byť tu bez možnosti otvorenia okien a žiadať od personálu, aby sme sa mohli aspoň na 5 minút vyvetrať. A následne vidíte na videu Djokoviča, ktorý si vyjde na balkón, ktorý je väčší ako moja izba,“ penil.

Semifinalista Roland Garros z roku 2019 pripúšťa, že kvôli podmienkam, ktorým musia v Melbourne tenisti čeliť, pravdepodobne nebude schopný odviesť na kurte adekvátne výkony.

„Hneď ako opustím túto izbu, mojím cieľom bude sa nezraniť. Vzdávam sa nejakej možnosti byť konkurencieschopný. Po tomto všetkom nemôžem hrať na vysokej úrovni,“ dodal 44. hráč sveta.

Zdroj: ts

About Roderik Pastier

Check Also

Jannik Sinner

VIDEO Senzačná prehra talianskeho supertalentu v Montpellieri: Na výhru mu nestačilo ani vedenie 1:0

MONTPELLIER – Taliansky tenista Jannik Sinner prekvapujúco končí na turnaji v Montpellieri už v prvom …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

two × 4 =