utorok , 11 augusta 2020
Tenisový Svet / Najdôležitejšie / Obyčajný soplík? Omyl! Dimitrov prehovoril o tom, ako ho zasiahla infekcia koronavírusom
Grigor Dimitrov
Grigor Dimitrov (Foto: TASR/AP - Zvonko Kucelin)

Obyčajný soplík? Omyl! Dimitrov prehovoril o tom, ako ho zasiahla infekcia koronavírusom

NICE – Bulharský tenista Grigor Dimitrov (29), ktorý predčasne ukončil pôsobenie na Adria Tour kvôli nákaze koronavírusom, sa z choroby zrejme ešte bude nejaký ten čas spamätávať. Aktuálna svetová 19. na podujatí UTS Championship 2 vo francúzskom Nice prezradila, ako veľmi ho nepríjemná infekcia zasiahla.


Cítil sa zle

„Koronavírus bol vcelku drsný,“ začína svoje rozprávanie Dimitrov vo francúzskom Nice, keď predtým strávil liečením tri týždne zavretý v karanténe doma v Monaku. „Nedýchalo sa mi dobre, celkovo som sa cítil zle,“ dopĺňa vlaňajší semifinalista US Open svoje pocity z choroby, počas ktorej sa nevyhol ani bežným symptónom: únave a strati čuchu aj chuti.

„Po návrate na kurt je to zvlášne. Jeden deň sa cítim fajn a v pohode trénujem aj štyri hodiny, inokedy ale musím úplne vypnúť, spať, alebo si len tak odpočinúť,“ pokračuje bulharská jednotka, ktorá v roku 2017 ovládla prestížny koncoročný Turnaj majstrov.



Koronavírus ho poznačil aj psychicky

Podľa jeho slov ho nákaza poznačila aj psychicky. „Nezáleží na tom, aký silný mentálne si, ale hlavou sa ti začnú preháňať rozličné myšlienky. A aj s týmto som sa musel vyrovnávať,“ dotvára obraz o chorobe Dimitrov, ktorý si uvedomuje vážnosť stále zúriacej pandémie: „Tá vec je skutočná. Ak prijmeme správne preventívne opatrenia a všetci budú v bezpečí, tak sa to rýchlo zlepší,“ uzatvára niekdajší tretí najlepší tenista sveta.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Refueling with @vitaminwell 💪🏽

Príspevok, ktorý zdieľa Grigor Dimitrov (@grigordimitrov),

V Nice natiahol čiernu sériu

Dimitrov očividne nie je úplne v pohode, na spomínanom turnaji UTS Championship 2 vo francúzskom Nice totiž prehral obidva svoje zápasy. S Francúzom Gasquetom na exhibícii pritom neuhral ani jednu zo štyroch sád, španielskemu veteránovi Felicianovi Lópezovi následne podľahol 2:3 na sety. Po predošlých prehrách s Milojevičom, Thiemom a Čoričom na Adria Tour tak Dimitrov ťahá už nelichotivú sériu piatich prehier po sebe.



Zdroj: ts

O nás Majo Malinovský

Môže Vás zaujímať

Barbora Strýcová

Grandslamových NIE stále pribúda: US Open aj bez českej svetovej dvojky a wimbledonskej šampiónky

PRAHA – Aktuálna deblová svetová dvojka Barbora Strýcová je po Barbore Krejčíkovej druhou českou tenistkou, …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

11 − 6 =