Alexander Zverev
Alexander Zverev (Foto: TASR/AP - Peter Dejong)

Obvinený Zverev privítal vyšetrovanie ATP týkajúce sa domáceho násilia: Dúfam, že toto bude konečne stačiť

INDIAN WELLS – Olympijský víťaz Alexander Zverev privítal vyšetrovanie Asociácie tenisových profesionálov (ATP), ktorá sa v pondelok začala zaoberať podozreniami z domáceho násilia. Tvrdí, že vďaka tomu očistí svoje meno a vyvráti obvinenia zo strany bývalej priateľky.


ATP začala vyšetrovanie

„Odsudzujeme akúkoľvek formu násilia a zneužívania. Tieto obvinenia musíme brať vážne. Dúfame, že naše vyšetrovanie osvetlí stav vecí, aby sme získali správne závery pre naše ďalšie kroky,“ citoval internetový portál sport1.de vyhlásenie ATP.

Podľa Rusky Oľgy Šaripovovej sa k nej Zverev opakovane správal násilne a napadol ju aj v roku 2019 na podujatí Masters v Šanghaji. Dvadsaťštyriročný Nemec trvá na svojej nevine a k prípadu sa vyjadril aj pred štartom turnaja ATP v Indian Wells.

V Nemecku a USA podnikol v auguste právne kroky, obvinenia sú podľa neho nepravdivé a ohováračské. V Nemecku súd vydal predbežný príkaz voči osobe, ktorá ich zverejnila v magazíne Slate.

„Už mesiace som o to sám žiadal ATP, pretože bez toho len veľmi ťažko očistím moje meno. Už to trvá asi rok a sám ťažko urobím viac. Dúfam, že toto bude konečne stačiť, už som rôznymi spôsobmi dokázal moju nevinu,“ povedal Zverev pre agentúru DPA.

Zdroj: TASR

About Roderik Pastier

Check Also

Rafael Nadal

Rafael Nadal: Tenis sa neuberá dobrým smerom. Stal sa rukojemníkom jediného úderu

Španiel Rafael Nadal kritizuje vývoj tenisu. Podľa jeho názoru sa hra stala rukojemníkom jediného úderu …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

2 × four =