Home Najdôležitejšie Obrovský šok na Davis Cupe: Senzačný premožiteľ Gombosa zlyhal s outsiderom, ktorý sa ledva vojde do tisícky rebríčka ATP

Nicholas David Ionel

NONTHABURI – V septembri minulého roka senzačne zdolal slovenského reprezentanta Norberta Gombosa, teraz sa v Davis Cupe nečakaným zlyhaním postaral o prvotriednu senzáciu.

Stále iba 20-ročný talent rumunského tenisu Nicholas David Ionel sa do hláv slovenských tenisových fanúšikov zapísal po minuloročnom daviscupovom súboji Slovenska s Rumunskom. Práve v úvodnej dvojhre tohto súboja sa Ionel po prehratom tajbrejku prvého setu dokázal zmobilizova´t a otočiť zápas s favorizovaným Gombosom (6:7, 7:5, 6:4).

Dnes Ionel nastúpil v thajskom Nonthaburi na úvodnú dvojhru v kvalifikácii Davisovho pohára 1. svetovej skupiny proti domácemu Yuttanaovi Charoenphonovi a proti aktuálne až 976. hráčovi sveta rolu jasného favorita nenaplnil.

Rumun na svojom menej obľúbenom tvrdom povrchu síce v prvom dejstve dokázal na brejk súpera zo siedmej hry odpovedať okamžitým ribrejkom, ale ďalšou stratou servisu v jedenástej hre rozhodol o osude prvého dejstva – 5:7.

V druhom vysoko favorizovaný Rumun začal na outsidera podľa očakávania tlačiť a aj keď prvé podanie si domáci tenista ešte horko ťažko udržal, v štvrtej hre ho už Ionel dokázal brejknúť a razom vyhrával 4:1. Keďže do konca druhej sady si už obaja servis udržali, z triumfu v druhom sete sa radoval favorizovaný Rumun – 6:3.

Aj keď v rozhodujúcom dejstve sa očakávalo pokračovanie v réžii superfavorita zápasu, ktorý je v rebríčku ATP o 751 miest vyššie ako Charoenphon, opak bol napokon pravdou. Na brejk domáceho outsidera z druhej hry síce odpovedal okamžitým ribrejkom, ale od tohto momentu už favorizovaný Rumun neuhral ani hru a za dve hodiny aj 40 minút potupne skončil na rakete outsidera a Rumunsku poriadne skomplikoval súboj s Thajskom. Kurzy na domáceho tenistu sa pred zápasom vyšplhali až na hranicu rovných osem!

V druhom súboji ale jeho krajan Jianu zvládol trojsetový súboj, keď s domácim Samrejom síce druhý set stratil v tajbrejku, ale po setoch 6:4, 6:7, 6:2 vyrovnal stav zápasu na 1:1.

Zdroj: ts, daviscup