Home Najdôležitejšie Obrovská senzácia na turnaji v Prostějove. Hráčka z elitnej stovky prehrala so súperkou mimo rebríček WTA

Kateřina Siniaková, Česko, Fed Cup

PROSTĚJOV – Rýchlo na prehru zabudnúť! To je jediné, čo môže Kateřina Siniaková po duely so sedemnásťročnou hráčkou Darjou Vidmanovou urobiť. Česká fedcupová šampiónka totiž na turnaji o Trofej solidarity a nádeje prehrala s hráčkou, ktorá nefiguruje v rebríčkovom hodnotení WTA. Svojej krajanke podľahla po viac ako dvojhodinovom boji 4:6,6:3,6:7 a s prostějovskými kurtmi sa lúči poriadne zahanbená.

Píše sa rok 2018 a český tím bojuje vo finále Fed Cupu proti Spojeným štátom. Bol to zápas, ktorý mal jasnú hrdinku. Vypredaná hala aplauduje Siniakovej, ktorá po heroickom výkone poráža Sofiu Keninovú a zaisťuje pre český tím tretí a zároveň rozhodujúci bod. To všetko sa zdá ako tenisový pravek. Prakticky od tohto momentu sa píše úplne iná kapitola českej tenistky.

Sezónu 2019 Siniaková pretrpela, nebyť osemfinálovej účasti na French Open a semifinále na menšom turnaji v Nemecku, mohla na celý rok rovno zabudnúť. Radosť jej mohli urobiť aspoň úspechy v štvorhre po boku Barbory Krejčíkovej.

V aktuálnej sezóne sú vďaka pauze zapríčinenej pandémiou koronavírusu na programe len exhibičné zápasy, no ani tam bohužiaľ česká hráčka neexceluje. A dnes to naplno ukázala. Hneď vo svojom prvom zápase prehrala so sedemnásťročnou českou nádejou Darjou Vidmanovou.

Vidmanová vzhľadom k veku ešte nefiguruje v rebríčku WTA, v tom juniorskom jej patrí 40. pozícia. V súboji s dvojnásobnou grandslamovou šampiónkou v štvorhre na to však vôbec nebrala ohľad. Prvý set vyhrala 6:4. Druhý set bol plný brejkov, v ktorom juniorská hráčka nakoniec prehrala, ale v treťom sete šokovala všetkých prítomných a vyhrala v tajbrejku 7:4 a slávi životný úspech.