Home Najdôležitejšie Obrovská bojovníčka Schmiedlová otočila takmer prehratý zápas: Po nervydrásajúcom závere je vo štvrťfinále

Anna Karolína Schmiedlová

BELEHRAD – Slovenská tenistka Anna Karolína Schmiedlová postúpila na turnaji v srbskom Belehrade už do štvrťfinále. V dnešnom dramatickom zápase zdolala Nemku Niemeierovú po setoch 6:4, 5:7, 7:6(5).

Schmiedlová vstúpila do zápasu udržaným podaním, ale v ďalších momentoch vo výmenách výrazne strácala, čoho výsledkom boli štyri stratené gemy v rade. Od stavu 1:4 však slovenská tenistka predviedla skvelý obrat, keď sériou piatich hier otočila prvý set, ktorý vyhrala po 44 minútach výsledkom 6:4.

V druhom sete obe tenistky kvalitne servovali a až do stavu 4:4 sme neboli svedkami žiadneho brejku. V deviatej hre Slovenka prišla o servis, ale dokázala kontrovať ribrejkom. Nasledujúce dva gemy patrili Nemke, ktorá vyrovnala stav zápasu na 1:1.

Dramatický tretí set v prospech Schmiedlovej

Schmiedlová bola viditeľne poznačená z nezvládnutej koncovky druhej sady a v rozhodujúcom dejstve prehrávala už 0:3 s mankom dvoch brejkov. V ďalšom priebehu však podobne ako v prvom sete získala 5 hier v rade a razom viedla 5:3. Nedokázala však zápas doservovať, ale na príjme mala dva mečbaly, ktoré nevyužila. O osude napínavého duelu rozhodovala až skrátená hra, kde udržala aktuálne 122. hráčka sveta pevnejšie nervy a Niemeierovú zdolala.

Vo štvrťfinále slovenská tenistka narazí na turnajovú jednotku Blinkovovú, ktorú Schmiedlová pred pár dňami zdolala na turnaji v Gdyni dvakrát 6:3.