Home Správy Obhajca titulu Isner do semifinále, nezastavil ho ani premožiteľ Djokoviča

Obhajca titulu Isner do semifinále, nezastavil ho ani premožiteľ Djokoviča

by redakcia tenisovysvet.sk

MIAMI – Američan John Isner zdolal vo štvrťfinále turnaja ATP Masters 1000 v Miami (9 314 875 USD, tvrdý povrch vonku) Španiela Roberta Bautistu Aguta po setoch 7:6(1), 7:6(5).

V prvom sete obaja hráči výborne podávali, jediný brejkbal si vypracoval vo štvrtom geme Isner. Ten ale premárnil ľahkou chybou na sieti a na rad tak prišiel tajbrejk. V ňom podal vysoký Američan vynikajúci výkon, až trikrát vzal Španielovi podanie a prvý set tak získal na svoju stranu.

V druhom sete mal na jeho konci v deviatom geme dva brejkbaly John Isner, no nevyužil ani jeden z nich. V dvanástom geme sa k vôbec svojmu prvému brejkbalu, ktorý bol zároveň setbalom, dopracoval aj Bautista Agut, no nevyužil ho a znova tak nasledoval tajbrejk. V ňom šiel veľmi rýchlo do vedenia 3:0 Španiel, no Američan sa dokázal vrátiť, za stavu 6:5 z jeho pohľadu sa dostal k mečbalu, ktorý dokázal aj využiť a doviesť tak zápas do víťazného konca.