Home / US Open / O US Open sa rozhodne asi v júni, uvažuje sa aj o presune do Indian Wells
Foto: TASR

O US Open sa rozhodne asi v júni, uvažuje sa aj o presune do Indian Wells

NEW YORK – Vedenie tenisového turnaja US Open rozhodne o organizácii v pôvodnom termíne najneskôr v júni. Grand Slam je naplánovaný na 31. augusta až 13. septembra.

Tenisová federácia USA (USTA) však uvažuje aj o jeho presunutí z New Yorku, ktorý je epicentrum koronavírusu v krajine, do Kalifornie. Informoval o tom španielsky denník Marca, podľa ktorého by sa mohlo podujatie uskutočniť v Indian Wells. Kalifornské stredisko má dostatočné kapacity a hlavný dvorec s miestom pre 16 100 divákov je druhý najväčší na svete, hneď po štadióne Arthura Asha.

New York má najviac prípadov nového koronavírusu v USA a v jeho metropolitnej oblasti podľahlo ochoreniu COVID-19 už viac ako 16.000 osôb. V tenisovom centre Flushing Meadows navyše zriadili provizórnu nemocnicu. Informovala agentúra DPA.

V USA evidovali v sobotu popoludní viac ako 925-tisíc prípadov ochorenia COVID-19 a vyše 52.000 mŕtvych. Celosvetovo je v 210 krajinách/územiach potvrdených už vyše 2,8 milióna prípadov nákazy novým koronavírusom SARS-CoV-2, podľahlo mu takmer 200 000 osôb.Zdroj: TASR

About Michal Pokrivka

Check Also

Obrovská senzácia na Roland Garros: Fantastický Gombos rozjasal tenisové Slovensko

PARÍŽ – Slovenský tenista Norbert Gombos sa prvýkrát v kariére prebojoval do 2. kola dvojhry …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

twenty − one =