Home Správy O titul z milánskeho Next Gen finále Čchung Hjeon a Rubľov

O titul z milánskeho Next Gen finále Čchung Hjeon a Rubľov

MILÁNO – Do finále turnaja Next Gen ATP Finals v talianskom Miláne (1 275 000 USD, tvrdý povrch v hale) postúpili Rus Andrej Rubľov a Juhokórejčan Čchung Hjeon.

Andrej Rubľov – Borna Čorič 4:1, 4:3(6), 4:1

Dvadsaťročný ruský tenista vstúpil do úvodného semifinále šnúrou troch gemov, čo v prvom sete rozhodlo. Druhé dejstvo brejk neprinieslo. Vo vyrovnanej skrátenej hre sa tenisti ťahali o každý bod, šťastnejší bol napokon rodák z Moskvy. V tretej časti už v sebe Chorvát nenašiel dosť psychických síl. Za stavu 0:2 nepremenil svoj jediný dnešný brejkbal a po hladkej prehre zabojuje iba o 3. miesto.

Čchung Hjeon – Daniil Medvedev 4:1, 4:1, 3:4(4), 1:4, 4:0

Úvodné dejstvo rozhodol Juhokórejčan vo svoj prospech brejkom na 3:1. V druhej časti pokračoval v dominantnom výkone a chladnokrvnom zvládaní kľúčových výmen. Od stavu 0:1 nepustil ruského dlháňa v podstate k ničomu. Tretí set bol vyrovnaný. Medvedev zmazal manko 0:2, v skrátenej hre bol o niečo lepší. Podobný priebeh malo aj štvrté dejstvo. Brejkom ho otvoril Čchung Hjeon, ale zvyšné minúty ovládol Rus. V piatom sete juhokórejský mladík podobné zaváhanie nedopustil. Po zvýšení na 2:0 si poradil na servise so skóre 0:40 a po zmene strán spečatil triumf.

Zajtra o 19:00 uvidia diváci zápas o 3. miesto, ktorý je jednou zo špecialít milánskeho výberového turnaja. Veľké finále je na programe o 21:00.