Novak Djokovič
Novak Djokovič (Foto: TASR/AP - Frank Augstein)

Nový kapitán Srbov Troicki: Djokovič nehral žiadnu rolu pri odchode Zimonjiča

BELEHRAD – Srbský tenista Viktor Troicki sa vyjadril ku koncu pôsobenia bývalej svetovej jednotky vo štvorhre Nenada Zimonjiča na pozícii nehrajúceho kapitána v srbskom daviscupovom tíme. Nový kapitán vyvrátil možné špekulácie o tom, že práve Djokovič sa z časti podpísal na odchode bývalého elitného deblistu z pozície nehrajúceho kapitána.


Troicki dúfa, že mladé srbské talenty pomôžu Srbom k dosiahnutiu úspechov. Zároveň priznal, že Novak Djokovič bol rovnako ako on veľmi prekvapený po náhlom konci Zimonjiča v srbskom daviscupovom tíme. „Novak bol rovnako prekvapený ako ja a navyše sa nechcel do voľby nového kapitána angažovať,“ povedal na úvod bývalý dvanásty hráč sveta.

„Jeho jediným cieľom je sústrediť sa na svoje výkony v národnom tíme a byť inšpiráciou pre mladých hráčov ako Krajinovič, Kecmanovič či Djere,“ priznal Troicki.

Troicki: Novak v tíme Srbska rozhodne nekončí

„Novak je kľúčovým členom nášho tímu a úspechy krajiny závisia prioritne od neho. Postupom času chce prenechať miesto mladším hráčom, ale rozhodne nehodlá končiť. Bude pre národný tím aj naďalej k dispozícii,“ dodal.K novému kapitánovi sa vyjadril aj Krajinovič

„So „Zikim“ zostávame aj naďalej veľkí priatelia, pri národnom tíme odviedol skvelú prácu. Viktor je novým trénerom, všetci sme ho podporili a tešíme sa na prvý duel pod jeho vedením,“ povedal 31. hráč sveta.

Zdroj: ts

About Roderik Pastier

Check Also

Rafael Nadal

Rafael Nadal: Tenis sa neuberá dobrým smerom. Stal sa rukojemníkom jediného úderu

Španiel Rafael Nadal kritizuje vývoj tenisu. Podľa jeho názoru sa hra stala rukojemníkom jediného úderu …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

16 + 20 =