Novak Djokovič, Rafael Nadal a Roger Federer
zdroj: TASR/AP

Novak Djokovič prehovoril o svojich plánoch a konci kariéry

Srb Novak Djokovič prezradil svoje plány a hovoril aj o konci kariéry.


Švajčiar Roger Federer ukončil kariéru. Na konte má 20 grandslamových trofejí, ďalšie už nepridá. O kráľa histórie bojujú Španiel Rafael Nadal (22 titulov na GS) a Srb Novak Djokovič (21). Djokovič tento rok pre absenciu očkovania proti koronavírusu nemohol štartovať na Australian Open ani US Open.

Novak Djokovič o konci kariéry neuvažuje, stále sa cíti v dobrej forme

35-ročný Djokovič hovoril o svojich plánoch a premýšľa aj on, nad koncom kariéry? „Úprimne, ešte sa necítim dosť starý na to, aby som ukončil kariéru. Stále cítim, že telo mi slúži, dobre ma poslúcha. Toto je dôležité, keď dosiahnete vek 35+,“ cituje Djokoviča agentúra Reuters.

„Nehrám toľko, ako pred pár rokmi. Chcem dosiahnuť vrchol vo všetkých súťažiach, najväčších na svete, ako sú grandslamy a niektoré z najväčších turnajov ATP, chcem hrať za svoju krajinu,“ naznačil svoje plány sústrediť sa len na tie najdôležitejšie akcie.

„To je to, čo mi dáva motiváciu a inšpiruje ma hrať ten najlepší tenis. Naozaj chcem pokračovať. Momentálne nevidím koniec kariéry na obzore. Chcel len pokračovať, pokiaľ sa budem cítiť dobre a budem môcť konkurovať mladým hráčom, aby som bol jedným z kandidátov na víťazstvo na grandslamových turnajoch,“ dodal Novak Djokovič.

Má veľkú šancu prekonať Nadalov rekord v počte grandslamových titulov. Španiel je o rok starší, má 36 rokov, navyše jeho telo ani zďaleka nie je v optimálnom stave. Okrem toho, očakáva s manželkou narodenie prvého dieťaťa a čakajú ho aj rodinné povinnosti. Preto ťažko predpokladať, že by to ťahal napríklad až do štyridsiatky.About Jaroslav Šípkar

Check Also

Karolína Plíšková

Návrat po piatich mesiacoch: Bývalá česká svetová jednotka opäť mení trénera

PRAHA – Bývalá česká svetová jednotka Karolína Plíšková bude v novej sezóne trénovať opäť pod …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

4 × 4 =